VojtechKotous Datum: 13. 1. 2021

Jak už nadpis tohoto článku napovídá, sezóna 2020 byla oproti původnímu plánu mnohem kratší. Poslední závod se tak jel v polovině září (12. – 13. září 2020) a to v Černuci u Velvar.

Poslední závod v Černuci u Velvar

Množství posádek v kategorii S2 odráželo aktuální situaci a celkem se zde sešly 3 závodní auta. Od začátku bylo jasné, že se opět pojede o každý bod a že to bude velká přetahovaná. Jak se později v průběhu závodního víkendu ukázalo, byla tato předpověď více než pravdivá, jelikož nedošlo k žádnému velkému karambolu nebo převrácení vozu (naštěstí).

Truck Trial Černuc – sezóna 2020 – průjezd brankou

Úplně bez zádrhelů to však nebylo. Po sobotní obědové pauze se u našeho vozu objevila závada a Unimoga nešlo nastartovat. Jednalo se však o malý problém, který se podařilo Tomášovi s Ondřejem během chvilky opravit.

Díky malému počtu posádek se celý víkend soutěžilo v rychlém a někdy možná až uspěchaném tempu. Sekcí se odjezdilo opravdu hodně a přetahování o body vesele pokračovalo. Po každé odjeté sekci se měnilo průběžné pořadí až do chvíle, kdy posádce č. 206 (Bohumír Čáp, Petr Kozumplik, Martin Čáp) přestala startovat Avie a nedokázali tak ze soutěžní sekce vyjet. Díky tomu nasbírali značný počet trestných bodů a ze hry o první místo byli vyřazeni.

Naší posádce se podařilo boj o každý bod obrátit na svojí stranu a ze závodu jsme si přivezli první místo.

Truck Trial Černuc – sezóna 2020 – výjezd branky

 

Výsledky ze závodu v Černuci

Pořadí Číslo Řidič Spolujezdec Druhý spolujezdec Trestné body
1 214 Tomáš Pražák Ondřej Vodička Eliška Vodičková 743
2 230 Jan Šebor Jiří Vopálecký 759
3 206 Bohumír Čáp Petr Kozumplik Martin Čáp 1 545

 

Fotogalerie ze závodu v Černuci

Ukončení zkrácené sezóny 2020

Bohužel z původních sedmi plánovaných závodů se díky vládním nařízením stihly odjezdit pouze tři závody (kromě závodu v Černuci to byl ještě závod v Kunštátě a v Jihlavě). Během těchto tří závodů naše posádka získala nejvíce bodů do celkového pořadí a tak alespoň malou útěchou je pro nás republikový titul za rok 2020. Nezbývá než doufat, že v sezóně 2021 toho budeme moct všichni odjezdit mnohem více.

 

Celkové výsledky sezóny 2020

Pořadí Číslo Řidič Spolujezdec Druhý spolujezdec Body
1 214 Tomáš Pražák Ondřej Vodička Eliška Vodičková 57
2 206 Bohumír Čáp Petr Kozumplik Martin Čáp 52
3 230 Jan Šebor Jiří Vopálecký 47
3 242 Petr Kunz Jiří Javůrek 14

Zdroj výsledků: trucktrial.cz

Comments are closed.