VojtechKotous Datum: 11. 10. 2020

Po vážně dlouhé pauze, způsobené současnou situací, bylo konečně svoleno k prvním závodům sezóny. Ty se odehrály o víkendu 8. – 9. srpna 2020 a to v Kunštátě.

Všichni byli natěšení a nemohli se dočkat toho, až zase začne ten dobře známý maraton sekcí, nervů, plánů a hlavně zábavy. I v současné situaci se posádky sešli v naší běžné sestavě
4 závodních aut.

Ráno po rozpravě se rozjeli do sekcí a jako je u nás ve skupině obvyklé, začal nemilosrdný hon na body. Pamatujte si větu ,,Závody končí až v neděli odpoledne.“, ještě se nám bude hodit.

Kluci měli ještě jednu ,,překážku“. Do naší skupiny byl přidělený prototyp, který míchal pořadím, a tak se nejednou stalo, že vjížděli do sekce dvakrát za sebou jako první. Každá první sekce po tak dlouhé době většinou přináší nějaký nemilosrdný karambol.

Tentokrát ho bohužel odnesl náš kamarád Honza Šebor. Hned v první sekci se totiž rozhodl, že to vezme přes čumák, asi aby zkontroloval druh zeminy, následně se odpíchl, chvilku si užil horskou dráhu hlavou dolů, a poté už si unavené auto lehlo na bok. Posádce a ani autu se naštěstí nic nestalo. Odnesl to ovšem počet trestných bodů, nicméně ani to je neodradilo a začali bojovat o lepší umístění.

Druhého černého Petra, a to doslova, si vylosoval Petr Kunz, který při pokusu o lepší najetí do brány a ušetření trestných bodů zůstal na břiše. Snaha se mu tak nevyplatila a umístil se na posledním místě.

Boj tedy následně probíhal mezi naší posádkou a posádkou Bohouše Čápa. Bodový rozdíl byl opravdu malý a každou další sekcí se pořadí měnilo. Před poslední sekcí byla naše posádka první a Bohouš druhý.

No a tady je čas na tu zmíněnou větu ,,Závody končí až v neděli odpoledne.“ Protože přesně tady se stal zlom a naše posádka se dostala na místo druhé, ovšem pouze o 16 bodů.

 

Výsledky Truck Trial Kunštát 2020

Pořadí Číslo Řidič Spolujezdec Druhý spolujezdec Trestné body
1 206 Bohumír Čáp Petr Kozumplik Jan Boura 439
2 214 Tomáš Pražák Ondřej Vodička Eliška Vodičková 455
3 230 Jan Šebor Jiří Vopálecký 498
4 242 Petr Kunz Jiří Javůrek 762

 

Text a foto: Vodičková E.

 

Comments are closed.