VojtechKotous Datum: 13. 11. 2020

Druhý závod sezóny 2020 se odehrál poslední prázdninový víkend a to 29. – 30. srpna v Jihlavě.

Pro diváky sice začínají závody až v sobotu ráno, ovšem pro posádky začaly už v pátek, kdy se všichni sjíždí do tzv. depa. Již v pátek se opravovalo. Nejednalo se o žádné auto z naší kategorie, ale o auto July Kalaše, který jezdí v kategorii S3. Po příjezdu zjistil, že má rozbitou převodovku, a tak mu kluci ochotně pomohli s opravou, aby se mohl závodu účastnit.

V sobotu ráno se zjistilo, že to bude závod o 3 autech. Petr Kunz bohužel nemohl dorazit, a tak to byl boj mezi námi, Honzou Šeborem a Bohoušem Čápem.

Po první sobotní sekci to vypadalo, že to bude celovíkendový hon na body.Situaci ovšem stěžoval terén, který, stejně jako loni obsahoval spoustu bahna.

Hned ve druhé sekci se odehrála bouda. V naší kategorii. Posádka 230, tedy Honza Šebor se opravdu nepěkně převrátil. Posádka naštěstí vyvázla celá, ovšem auto se trochu polámalo. Kluky ale samozřejmě nic nezastaví, a tak to do další sekce dokázali opravit a byli zpátky ve hře. I když s větším množstvím trestných bodů, ale samozřejmě se nevzdávali. Zatím byl ale boj především mezi naší posádkou a posádkou Bohouše Čápa. Před obědovou pauzou to vypadalo, že jsme zatím na místě prvním, ale ne s velkým náskokem.

Hned první sekce po obědě byla velice zrádná. Taková malá, nenápadná, ale poměrně zamotaná, s velikým jezírkem uprostřed. Které se samozřejmě nezdálo tak velké, tedy až do té doby, kdy do něj vjel Honza Šebor a zůstal tam. Tyhle závody mu asi vážně nebyly souzené. Jak jsem ale zmínila, jezírko nebylo tak veliké, ale bylo dost hluboké, a tak se kluci doslova utopili. Voda se dostala mimo jiné i do kabiny vozu, což pro posádku znamenala další oprava, a tak posádka celý zbytek odpoledne opravovala. Večer se k opravám přidala i naše posádka a pomohla Honzovi auto opravit.

Celý zbytek sobotního dne tedy opět probíhal ve znamení dvou posádek. Rozhodoval každý bod. K sobotnímu večeru jsme se stále drželi na průběžném prvním místě, ale všichni si uvědomovali, že končí až v neděli odpoledne.

V neděli ráno už zase startovaly všechny 3 posádky. Ovšem Honza Šebor měl takový počet trestných bodů, že stále byl boj mezi námi a Bohoušem Čápem. Všichni jsme však byli šťastni, že to Honza nevzdal a ze závodu neodstoupil.

Všichni věděli, že jakmile se udělá drobná chybka, může to stát celé místo. A na někoho vždy černý Petr padne. A tentokrát to byl Bohouš Čáp, kterému se nepovedlo pár branek a pak to šlo z kopce.

Ze závodu jsme si nakonec odvezli první místo a netrpělivě jsme vyhlíželi další závod, který se jel už za dva týdny (12. – 13. září) v Černuci u Velvar.

Výsledky Truck Trial Jihlava 2020

Pořadí Číslo Řidič Spolujezdec Druhý spolujezdec Trestné body
1 214 Tomáš Pražák Ondřej Vodička Eliška Vodičková 488
2 206 Bohumír Čáp Petr Kozumplik Martin Čáp 722
3 230 Jan Šebor Jiří Vopálecký 2 749

Foto a text: Vodičková E.

Comments are closed.