VojtechKotous Datum: 2. 10. 2012

V dnešním článku upustím od Tomáše Pražáka i Ondřeje Vodičky. Věnovat se nebudu ani našemu závodnímu Unimogu. Nicméně stále zůstanu u Truck Trialu a u kategorie S2. Jak už nadpis napovídá, dnešní článek je věnovaný druhé české posádce, která se účastní soutěže Europa Truck Trial.

Jména druhé české posádky pro Vás nebudou úplně neznámá, pokud jste pravidelným návštěvníkem našeho webu. Pokud jste zde poprvé, tak nemusíte mít strach, mimo obraz rozhodně nebudete.

.

.

.

Racing Team Avia Future

Druhý český tým, který se již řadu let účastní evropského truck trialu, se jmenuje Racing Team Avia Fututre a pochází z Přelouče. Posádku tohoto týmu tvoří řidič Bohumír Čáp a navigátorka Dana Zemková. Společně jezdí s českým vozem Avia D31T a na svém kontě má Bohumír Čáp titul mistra Evropy 2007 a pětkrát titul mistra České republiky.

Proč píši, že „jen“ Bohumír Čáp má evropský titul? Protože v roce 2007 jezdil v tomto týmu jako navigátor Radovan Švanda, který musel po úraze na závodech v Montalieu (Francie) 2010 ukončit své působení v truck trialu. Poslední dva roky však tuto roli v týmu zastupuje právě Dana Zemková (ještě nedávno pod jménem Hlínová).

.

.

Smůla, která se jim lepí na paty

Bohumír Čáp s Danou Zemkovou patří mezi naše přátele. Jezdíme společně po Evropě za závody a i mimo sezónu spolu trávíme poměrně dost času. Hlavně tato posádka patří mezi naše největší soupeře, kterým se však v poslední době lepí ohromná smůla na paty. Letošní sezóna je toho důkazem. Nejprve na prvním závodě v Montalieu, v poslední sekci přišli o vítězství. Dále pak závod v Německu v Motorosport aréně, kde jim šestikolový Mercedes – Benz jedoucí před nimi vyhrabal ve výjezdu tak velké díry, že pro ně bylo nemožné tento výjezd zdolat. Podobných situacích, kdy jim zaškodili jiné posádky, nebo jim nevyšly taktiky tak, jak chtěli, právě díky smůle která je pronásleduje, bylo jen za letošní sezónu několik.

Celkově na třetím místě

I přes smůlu se Bohumíru Čápovi a Daně Zemkové povedlo vybojovat pěkné třetí místo v celkovém hodnocení Europa Truck Trial 2012. Nic však neměli do poslední chvíle jasné. Až na finálním závodě v Crailsheimu, kde díky své výborné jízdě ukázal Bohumír Čáp svým mladším soupeřům, že se ještě od něj můžou hodně učit. Tuto posádku můžete ještě vidět na posledním závodě českého truck trialu, který se pojede tento víkend (6. -7. 9.) v Kladně. Pokud budete dále sledovat náš web, můžete se těšit na rozhovory jak s Bohumírem Čápem, tak i s Danou Hlínovou nebo na „recenzi“ jejich závodní Avie. Nyní už na řadu přichází fotogalerie tohoto týmu.

Znáte tento tým? Co říkáte na to, že si žena troufne na tento sport? A jak se Vám líbí upravená Avie? K diskuzi využijte komentáře ve spodní části.

Dále se můžete těšit na:

Důvod proč se neúčastníme posledního závodu v Kladně

Jak vypadal poslední závod Českého Truck Trialu

Avia D31T – česká bestie

Čtěte také:

Letadla na stropě a trucky v hale

Jak trávil tým týden po Evropě

Video: Crailsheim 2012

Poslední závod Europa Truck Trial

 

Kategorie: Mimo sezónu, Novinky

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.