VojtechKotous Datum: 31. 5. 2012

 

 

 

Po prvních dvou závodech českého truck trialu jsme se o víkendu 26. – 27. Května dočkali prvního evropského závodu. Pro ty, kteří sledují truck trial (a náš tým) nebude žádné překvapení, že tento první závod byl konán ve francouzském městečku Montalieu. Pojďme se podívat, jak to probíhalo.

 

 

 

 

 

Na evropském mistrovství se dál jezdí podle pravidel, podle kterých se jezdilo i loňskou sezónu. Čili posádky jsou náhodně rozděleny do skupin nikoliv podle velikosti jako v českém truck trialu, ale jsou rozděleny náhodně. Můžete tak vidět v jedné skupině malé závodní trucky, ale i velké osmikolové monstra a speciály. Výhodou je, že posádky jednotlivých kategorií (S1, S2, …S5) na sebe „nevidí“ a nemohou tak jednotlivé posádky kopírovat jízdu jiných posádek. Nevýhodou je, že se odjede malý počet sekcí a dochází k časovým prodlevám, jako to bylo právě letos ve Francii.

První závodní den se odstartovalo přibližně v devět hodin a vše šlo podle plánu. Naše posádka si vedla velice dobře a bez závažných problémů, nebo chyb. Společně s druhou českou posádkou (Bohumír Čáp, Dana Hlínová) z Racing Team Avia Future jsme se odtrhli od ostatních, především německých, posádek. Na konci prvního dne jsme byli na druhém místě za Bohumírem Čápem s Danou Hlínovou.

Druhý den jsme si dál vytvářeli bodový odstup od našich soupeřů a pomalu stahovali poměrně vysoký bodový náskok na druhou českou posádku. Už to vypadalo, že skončíme na druhém místě a že na první vítězství v letošní sezóně si budeme muset ještě počkat. Pak ale přišla poslední sekce, do které nás spojili do jedné kategorie (S2) a my jsme již „tradičně“ jeli do této sekce jako první. Tuto sekci se nám i přes náročnost povedlo zaject velice slušně. To se však nedá říct o Bohoušovi Čápovi s Danou Hlínovou, kteří se zasekli na kamení a byli diskvalifikováni ze sekce za příliš vysoký počet změn směru. My jsme se tak dostali na první místo a druhá česká posádka se bohužel propadla až na třetí místo.

V evropském mistrovství jsem tak navázali na vítězství z loňského roku. Další evropský závod se jede v Kitzbühelu v Rakousku a to ve dnech 7. a 8. července.

 

 

 

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.