VojtechKotous Datum: 20. 2. 2019

O víkendu 16.–17. února se konal již čtvrtý ročník lomského zimního trucktrialu. I přesto, že letos počasí připomínalo spíše začátek jara, závod pro skalní fanoušky a přátele našeho klubu přinesl historicky první „budku“ těchto závodů. 

Závody pro skalní fanoušky

Již čtvrtým rokem se v blízkosti základny našeho klubu v Lomu u Tachova konal další ročník zimního truck trialu, který je určen pro naše věrné fanoušky a kamarády, kterým tímto způsobem umožňujeme zažít, jaké to je se posadit do truck trialového speciálu, nasadit helmu a vyrazit do sekce závodit.

Tento rok byly pro závodníky připraveny dohromady čtyři závodní sekce. První tři byly určeny pro závodění s velkým autem a poslední čtvrtá byla připravena pro závody se speciálním RC truck trialovým modelem. Aby se naši fanoušci mohli účastnit celkového hodnocení, bylo nutností aby projeli všechny připravené sekce. Vzhledem k tomu, že nám jde v první řadě o bezpečnost celé akce, ve všech sekcích byli účastníci pod dohledem zkušených závodníků a závodnic.

První budkař lomského truck trialu

I přesto že jsou řidiči navigováni zkušenými závodníky a soutěžní sekce jsou postaveny tak, aby nebyly extrémně náročné a nebezpečné, pořád jde o plnohodnotné truck trialové závody, kde je potřeba jednak získat co nejmenší počet tresných bodů, ale především zvítězit nad gravitací a fyzikálními zákony. V jeden okamžik však právě gravitace byla silnější a při výjezdu do jednoho ze svahů doslova obrátila závodní Unimog 416 na svoji stranu. Bouda to byla opravdu jako z pravých závodů a vůz se přes střechu obrátil opět na bok. Naštěstí se nikomu nic nestalo a jediný kdo to „odnesl“ byl závodní vůz, který se  musel opravit.

Truck Trialové vozy, se kterými se letos soutěžilo

V minulých letech se závodů účastnil i náš dlouholetý soupeř a kamarád z českého poháru Jan Šebor se svým vozem Mercedes-Benz Unimog 416. Bohužel letošního závodu se mohl účastnit pouze jako pomocník a divák. Jeho místo nahradil Jula Kalaš, který na zimní truck trial přivezl svůj závodní speciál Viza Ross z kategorie S3. Fanoušci, ktěří se závodů účastní pravidelně tak měli možnost vyzkoušet novou techniku.

V další sekci byl již tradičně připraven náš závodní Unimog 416, který všechny zúčastněné pořádně prověřil!

U třetí nejlehčí sekce byl připraven vůz Mercede-Benz Unimog 424 bez závodní úpravy. Závodníci tak měli možnost vyzkoušet několik vozů a několik úrovní náročnosti v sekcích.

Čtvrtým závodním vozem byl již jednou zmiňovaný RC Truck Trialový speciál, který vychází právě z Unimogu 416.

Výsledky zimního trialu

Muži
Pořadí Jméno Počet bodů
1. Martin Tůma 108 b.
2. Bohumil Hejral 112 b.
3. Lukáš Kaminský 122 b.

 

Ženy
Pořadí Jméno Počet bodů
1. Monika Janoušková 230 b.
2. Lucie Nováková 258 b.
3. Barbora Jelínková 275 b.

 

Mockrát bychom s celým týmem chtěli poděkovat lidem, kteří se podíleli na pořádání této úžasné akce. Všem komisařům, pomocníkům, prodavačkám ve stánku a ostatním, bez kterých by tato akce nemohla vzniknou. Veliké dík patří Tomášovi a Ondrovi, kteří si dali tu práci s tím, abychom se my ostatní mohli pobavit a mohli si jako každý rok vtisknout do paměti tento úžasný a velmi emotivní zážitek.

Děkujeme.

E. Vodičková

 

Comments are closed.