VojtechKotous Datum: 24. 8. 2011

V předposledním závodě, který se konal 20. – 21.08 2011 v Kunštátě na Moravě dojela naše posádka Tomáš Pražák, Ondřej Vodička na třetím místě a to i přes převrácení našeho Unimogu přes střechu a následně opět na bok. Kunštátská pískovna dokázala velice potrápit. V kombinaci s neodbytným sluncem byl tento závod  ještě těžší.

Závod odstartoval v sobotu dopoledne a po rozlosování jsme vjížděli do první sekce opět jako první. To však pro nás aspoň znamenalo, že naši hlavní soupeři Bohouš Čáp, Dana Hlínová s Avií a Jan Šebor, Jiří Lhota s Unimogem po odjetí první sekce jezdili před námi. Nevýhoda byla ale v tom, že první sekce byla opravdu náročná a smůla v tomhle směru dopadla na nás. V této první sekci hned za vjezdovou brankou byl výjezd, na jehož vrcholu byla branka.  Tomášovi s Ondrou se bohužel nepovedl tento výjezd vyject a tudíž nám tak branka, která byla nahoře zapíchnutá chyběla. Ostatní posádky už však po nás měl

i aspoň trochu projetou cestu, takže po pár pokusech se přece jen nahoru vyškrábaly a branku projeli. Zbytek závodního času v sobotu probíhal v celkem klidném tempu a bez větších potíží. Nepodařilo se nám však bodový náskok výrazně stáhnout.

O poklidném závodění se však nedá mluvit v neděli. Především dopoledne se děli zajímavé věci v celém závodišti. V naší kategorii (S2) to odstartoval Bohouš Čáp s Danou Hlínovou, když s jejich Avií uvízli za mezinápravovou převodovku při průjezdu brankou a už se z druhé sekce tohoto dne nedostali. To byla pro nás obrovská výzva,  jak se dostat až na první místo, jelikož druzí hlavní soupeři Jan Šebor, Jiří Lhota tuto bránu vynechali. Tato brána však podruhé vytrestala a bohužel tentokrát nás. Ne však uvíznutím, ale převrácením našeho Unimoga. Ten se převrátil přes střechu na bok. Došlo i k drobnému zranění spolujezdce Ondřeje Vodičky, ale vše však dopadlo se štěstím dobře. I přes tento „kotoul“ se však klukům podařilo stáhnout náskok na druhého Bohouše Čápa a boj pokračoval dál. Jenže v dalších sekcích se více dařilo právě Bohoušovi a pořadí tak zůstalo už bezezměny.

V průběžném pořadí jsme i nadále na prvním místě. Pořadatelé slibují ještě jeden závod v okolí Kladna, tak uvidíme jestli se ještě něco pojede a nebo už český truck trial 2011 skončil.

Comments are closed.