VojtechKotous Datum: 16. 4. 2012

O víkendu 14. a 15. dubna jsme se konečně dočkali prvního závodu v sezóně. Závodu, kterého se bohužel nemohl účastnit navigátor Ondřej Vodička kvůli zdravotním důvodům. Zastoupila ho jeho manželka Dana Vodičková.

První závod sezóny, který nás čekal, patřil do série závodů Českého Truck Trialu a již tradičně se konal v bývalém vojenském areálu v Milovicích. Bohužel už v prvním závodě jsme se museli vypořádat s faktem, že náš navigátor Ondřej Vodička nemůže do tohoto závodu ze zdravotních důvodů nastoupit. Jeho funkci tak zastoupila Ondřejova manželka Dana, která tak poprvé usedla do závodního trucku.

Závod v sobotu začal v poměrně slušném tempu a boj o první tři místa svedly především tři posádky. Byla to naše posádka (Tomáš Pražák/Dana Vodičková), dále posádka Bohumír Čáp/Dana Hlínová s vozem Avia a třetí posádka Jan Šebor/Jiří Lhota s vozem Unimog 416. Právě tyto tři posádky měli mezi sebou poměrně dlouhou dobu malé bodové rozdíly, pak ale přišel čas, kdy jsme do sekce vjížděli jako první a na to většinou posádky doplácí. Nedá se říct, že bychom sekci zajeli hrozně, ale soupeři zde využili svou situaci, poučili se z našich chyb a bodový rozdíl mezi námi a již zmiňovanými posádky se navýšil. Ke konci prvního závodního dne přišlo ještě menší trápení v poslední sekci, odkud jsme se nakonec vymotali a udrželi si třetí místo.

Druhý den v neděli jsme začali výborně. Hned v první sekci jsme razantně snížili bodový náskok soupeřů a to díky tomu, že si nikdo z našich soupeřů netroufl vjet do jedné z bran v sekci, až na naší posádku. Rázem jsme se tak zase více zapojili do boje o přední příčky. Smůlou bylo, že hned v další sekci došlo k chybě, která nás stála body a definitivně nás usadila na třetí místo. Naší posádce nezbývalo už nic jiného, než si jen toto místo podržet a nepropadnout se níže. To se podařilo a my jsme tak skončili na již zmiňovaném třetím místě.

V závěru druhého dne se konala rychlostní zkouška, kterou jsme v naší kategorii vyhráli a celkově jsme skončili (v rychlostní zkoušce) na místě třetím.

Další závod nás čeká 19. – 20. května v Mohelnici, který se koná také pod hlavičkou Českého Truck Trialu. Evropský truck trial začíná 26. – 27. května ve francouzském Montalieu.

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.