VojtechKotous Datum: 21. 8. 2012

 O víkendu 18. a 19. srpna se uskutečnil další závod evropského poháru truck trialu v rakouském Maueru u Amstettenu. V tomto kraji rakouských hrušek a jejich produktů došlo za krásného, chvílemi až spalujícího slunečného počasí k nelítostnému boji v kategorii S2.

 

Pneumatiky dělají své

   Přetahovaná o každý bod probíhala po oba dva dny. Po zkušenostech z minulého závodu, kdy naše posádka měla kvalitní pneumatiky a na rozmočené hlíně nedala ostatním šanci, vyrazily tentokrát dvě posádky na nových „gumách.“ Náš největší konkurent Christofer Kassen se svým spolujezdcem Berndem a stále se zlepšující a čím dál větší starosti vytvářející pro naší druhou českou posádku Avia Future Team Bohouše Čápa a Dany Hlínové Lukas Offner se svým Unimogem.

Sobotní přetahování o body

   Po sobotní rozpravě a zahájení závodů jsme se rozjeli po rozlosovaných skupinách do sekcí. Jako obvykle, tak i tentokrát nebyl v naší skupině žádný závodní vůz z kategorie S1 na rozdíl od skupiny našeho konkurenta, a tak jsme do první sekce startovali jako první. Díky tomu jsme obdrželi větší počet bodů než posádka startovního čísla 202, ale trpělivou a zkušenou prací našich borců se tento náskok během sobotního závodu snížil až na pouhých sedm bodů!!! Večer pak opět došlo ke zmatku ve sčítání bodů od komisařů, což je již takový malý rituál letošní sezony, ale nakonec se vše srovnalo ke spokojenosti všech.

Musíte občas zariskovat a poslat to tam

   Nedělní závod začínal nejen v ostrém ranním slunci, ale i v bojovném duchu. Byli jsme i tentokrát na nedělní závod spojeni dle „starého systému“ a tak soupeřily posádky přímo spolu a ne na dálku. Hned v první sekci jsme jeli první a Christofer Kassen dokázal samozřejmě tuto výhodu využít a přidal další body do svého hubeného náskoku. Po té přišla další a o něco obtížnější sekce, ve které se projevila bojovnost a odhodlanost naší posádky. Byla v této sekci jedna branka, která dosud nebyla projeta bez zlomené tyčky. Pouze Tomáš s Ondrou se rozhodli pro takový manévr až i v tom horku měla polovina diváků husí kůži. Ale vyšlo to a Tomáš tuto branku projel pouze s dotekem. Tím opět přetáhl vedení za potlesku diváků na svou stranu. Ovšem posádka Minimogu nic nevzdávala a snažila se s tím něco udělat. A dařilo se jí to. I díky závadě na servu řízení v odpolední sekci, kdy naši kluci nemohli pořádně točit s volantem, jsme se dostali až na rozdíl jednoho bodu!!!! Oprava se podařila a vše opět fungovalo, tak jak mělo. Ve spalujícím horku a blížícím se koncem závodu rostlo i napětí. Nakonec v poslední sekci si Tomáš s Ondrou dalším bravurním stylem jízdy dojeli pro konečné první místo „jištěné“ pouze 19 trestnými body. Gratulujujeme vítězům, ale čest musíme vzdát poraženým.

Celý tým se již těší na další závod do francouzkého Calais, kde by se již mohlo potvrdit naše vítězství i v této sezoně!!!

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.