VojtechKotous Datum: 1. 6. 2019

Velká cena Mohelnice patří již mezi dlouholeté stálice v kalendáři mistroství České republiky. Jinak tomu nebylo ani letos a v polovině května (18.–19.05.2019) se jel již třetí závod letošní sezóny.

Kluci přijeli celý natěšení, že už snad to první místo konečně vyjde a že se opět nic nepokazí, jako na předchozích dvou závodech. Po dlouhé době jezdila naše skupina samostatně a bez doprovodu aut z kategorie S1 nebo prototypů, a o to rychleji to celé ubíhalo. Projeli poměrně veliký počet sekcí a o to větší nervy to tedy byly, aby si uhlídali své body.

Celý víkend byl tedy plný napětí, ale samozřejmě i zábavy, bez té by to přeci nebylo ono. V sobotu v poslední sekci, se stalo něco, co nikdo nečekal. A překvapivě ne naší posádce. Posádka Honzy Šebora si tak zdřímla a položila se na bok. Ovšem šikovný řidič dokázal auto postavit na kola a bodová ztráta nebyla, naštěstí pro ně, tak veliká.

V neděli ráno začínali kluci se 101 trestnými body a prali se o první místo s posádkou Bohouše Čápa. Ovšem bodový rozdíl mezi Bohoušem a Honzou nebyl tak velký, tím pádem se neustále přetahovali o druhé a třetí místo. Naší posádce se ovšem velice dařilo, a tak většinu sekcí projeli dokonce s nulovým počtem bodů.

Tak to přeci jen konečně vyšlo! Na třetím závodě v Mohelnici se naše posádka umístila konečně na prvním místě. Vyslouženém prvním místě.

A celkové pořadí dopadlo následovně:

  1. Tomáš Pražák, Ondřej Vodička
  2. Jan Šebor, Jiří Vopalecký
  3. Bohumír Čáp, Kateřina Ventluková
  4. Petr Kunz, Daniel Králík

 

Příštího závodu, který se bude konat ve Stráži pod Ralskem se naše posádka nezúčastní, tím pádem se na Vás budeme opět těšit až v srpnu, a to v Kunštátu.

Vodičková E.

Comments are closed.