VojtechKotous Datum: 8. 10. 2014

Netradiční termín byl zvolen pro poslední šestý závod českého truck trialu, který se konal 4. a 5. října 2014 v Jihlavě. Babí léto se sice nekonalo, ale i přesto se jednalo z našeho pohledu o úspěšný víkend, který se zapsal do historie našeho klubu.

Naposledy v Jihlavě před 8 lety, letos jako poslední závod

Lokalita kousek od Jihlavy není pro truck trial úplnou novinkou. Český truck trial se zde jezdil již před 8 lety (naposledy v roce 2006), tudíž naše posádka věděla, co zde bude za terén a jak přibližně náročné sekce budou. Otázkou zůstávalo, jaké bude počasí a jak hodně ovlivní místní terén. I když počasí během víkendu mělo do babího léta opravdu daleko, během soboty a neděle nepršelo. To však nelze říct o dnech před závodem, a tak místní hliněný povrch připomínal spíše bahnité lázně. Kde nebylo bahno nebo vodní příkop, byly stromy a křoví. Porosty znepříjemňovaly jízdu především těm posádkám, které vjížděly do soutěžní sekce jako první. Poté již většinou stromy ležely na zemi a přejet přes ně bylo jednoduché. V některých sekcích byly opravdu velmi zajímavé brány, které dokázaly posádky potrápit a znepříjemnit situaci. V jiných sekcích byl průjezd zkomplikován posádkami, které jeli před tou naší. Zvláště když po sobě ve výjezdech nechaly vykopané díry.

DSC01905

Z Jihlavy „jen“ druhé místo

Ze začátku závodu se bohužel „podařilo“ naší posádce udělat chyby, které je následně stály první místo z tohoto závodu. Tomáš s Ondřejem se však více soustředili na celkové umístění, a proto výsledek z posledního závodu neměl do značné míry tak velkou prioritu. Největší nástrahou celého závodu bylo bláto, na které doplatila nejedna posádka.Tomáš Pražák s Ondřejem Vodičkou měli jistou dávku štěstí a do žádné takové situace se nedostali. To se však nedá říct o posádce z CB Destrukce Team – Jan Šebor, Jiří Vopalecký, kteří v poslední sekci v sobotu v bahně uvízli a ven ze sekce je museli vytáhnout. V této sekci obdrželi o 400 trestných bodů víc než naše posádka, konkrétně 412 bodů. Rázem se tak zvýšila šance udržet si první příčku v průběžném pořadí a získat letošní titul v kategorii S2. Jak již nadpis napovídá, tento závod Tomáš Pražák s Ondřejem Vodičkou nevyhráli a domů si odvezli druhé místo.

DSC01913

Zisk titulu za rok 2014

Dá se však říct, že druhé místo z Jihlavy není jediná věc, co posádka na tomto závodě získala. Právě díky druhému místu a poražení posádky z Budějovic vyhrál Tomáš Pražák a Ondřej Vodička letošní titul a do své sbírky ke čtyrem evropským titulům si připsali svůj třetí republikový titul. Gratulujeme !!! Je to již sedmý titul v řadě (pokud budeme počítat evropské a republikové dohromady). Nutné je však podotknout, že celkové výsledky nejsou ještě oficiální, jelikož jak bývá zvykem na českém truck trialu, vyhlášení celkového vítěze v dané kategorii proběhne až ke konci listopadu. Nic by se na výsledku nemělo měnit a proto našim mistrům děkujeme!

Výsledky ze závodu v Jihlavě

umístění startovací číslo posádka vůz počet trestných bodů
1. 206 Bohumír Čáp/Kateřina Ventluková Avia A31D ?

 2.

214 Tomáš Pražák/Ondřej Vodička Mercedes-Benz Unimog 416 ?
3. 230 Jan Šebor/Jiří Vopalecký Mercedes-Benz Unimog 416 ?
4. 228 Tomáš Hejkal/Robert Škarban Viza Ross ?

Fotogalerie Truck Trial Jihlava 2014

 

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.