VojtechKotous Datum: 16. 9. 2012

Mezi dny 15. a 16. září jsem nahodil nový vzhled našeho webu. Změna oproti starému webu je poměrně razantní a rozvržení celého webu je teď jiné, než na jaké jste byli zvyklí. Nicméně všechny nové věci na webu byli udělané z toho důvodu, aby web byl lehčí v ovladatelnosti a samozřejmě také přehlednější.

.

.

.

.

.

Co je na webu úplně nového?

Asi nemá zapotřebí zde psát, že web je po vzhledové stránce jiný. Toho si každý určitě všimne. Co však stojí za zmínku je hned úvodní stránka, která je nově koncipovaná. Na vodorovné menu jste zvyklí ze starých stránek. Hned pod tímto menu je úplně nová věc. Je to tzv. Slider, který má za úkol upozornit na nové příspěvky a články hned na první pohled. Slider je rozdělen na dvě části. První část (větší vlevo) slouží k upoutání na poslední článek na stránkách. Při kliknutí na tuto část se Vám samotný článek zobrazí. V druhé části (menší vpravo) je seznam nejnovějších článků na webu. Při kliknutí na jakoukoliv položku z  tohoto seznamu se nejprve článek zobrazí na první části Slideru a až po kliknutí na zvětšený náhled se dostanete na samotný článek. Je to z toho důvodu, abyste si mohli vybrat a zvětšit náhled příspěvku. Doufám, že si na tuto novinku brzo zvyknete a bude Vám k užitku.

Po Sliderem je výpis všech článků tak, jako tomu bylo na starých stránkách. Na pravé straně najdete opět postranní panel, na který jste mohli být zvyklí již z minulosti. Tento panel je však nově dělán tak, aby byl pro návštěvníka více k užitku. Najdete zde tedy poslední video na webu, které si zde můžete rovnou spustit a nemusíte se proklikávat někam dál. Dále zde najdete upoutávku nebo informace o nadcházejícím závodu. Nově je zde přehled rubrik, štítků a výpis posledních komentářů na webu.

Další novinkou jsou na webu rubriky. Na starém webu články nebyly řazeny do jednotlivých rubrik. Co to však v praxi pro Vás znamená? Znamená to, že články budete mít řazené ještě podle významu. Nejvíce tuto funkci poznáte, když kliknete v menu například na fotogalerii, přemístíte se do fotogalerie a pod stříbrným menu panelem se Vám zobrazí červené vodorovné menu rubrik. Zde si můžete články vybrat právě podle významu obsahu. Můžete si tak vybrat například  jen výpis rekapitulací ze závodů nebo výsledky, videa, atd.

K úplně novým věcem patří ještě nová stránka v menu s názvem Posádka. Zde najdete stručné informace o naší posádce. Můžete si tak přečíst co dělají naši jezdci ve svém volném čase nebo jaká mají povolání.

Co je na webu změněno?

Na webu je použité nové rozložení fotogalerie. Nyní máte jednotlivá alba ze závodů na jednom místě a nemusíte se dále proklikávat na další podstránky. Dále se změnila prezentace výsledků a termínů. Zde se však ještě budou provádět drobné změny, proto prosím o toleranci v těchto kategorií.

Další věc co se změnila, jsou komentáře. Na starém webu byl pokus o používání komentářů pouze z Facebooku. Nicméně to nemělo moc velký úspěch (možná z toho, že né každý má FB). Nyní jsou komentáře umístěny pouze na našem webu a jejich vkládání je naprosto jednoduché. Pro vložení komentáře stačí, když zadáte své jméno (přezdívku) a e-mail, pak už stačí jen napsat samotný komentář a zmáčknout tlačítko. Budeme velice rádi, když se zde vytvoří komunita, která zde bude ráda diskutovat k jednotlivým tématům a článkům.

Drobná změna nastala v tlačítkách pro sociální sítě. Nyní máte k dispozici Like tlačítko a Share tlačítko z Facebooku. K tomu je zde ještě tlačítko ze sociální sítě Google plus. Věřím, že tyto tlačítka budete ve značné míře využívat a dávat tak vědět Vaším přátelům o naší existenci.

Na webu se budou postupně dodělávat drobné úpravy, tak se ze začátku omlouvám za drobné chyby. Vše se budu snažit v co nejkratší době odstranit.

Vojtěch Kotous

admin

 

 

Jak se Vám líbí nový vzhled webu? Co je super a co je zbytečné? Změnili by jste něco? Pro svá vyjádření použijte komentáře pod tímto textem.
Kategorie: Novinky, O webu

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.