VojtechKotous Datum: 26. 6. 2013

V předposledním červnovém víkendu (22. 6. a 23. 6.) se konal již třetí závod Europa Truck Trial. Seriál se z Německa přestěhoval do rakouského Werfenu přímo do samotných Alp.
 
 
 
 
 
 
 
 

Po sobotě na prvním místě

Na rozdíl od druhého závodu, který se konal v německém Straßbergu a jehož rekapitulaci vám teprve zveřejníme, se tento závod jel ve štěrkovně a nikoliv v náročném kamenolomu, jako tomu bylo právě ve Straßbergu. Auta zde nedostávala tolik zabrat a celkově byly závody, alespoň z našeho pohledu, méně hektické.

V sobotu ihned po první sekci začal těžký souboj mezi hlavními třemi posádkami. Toto trio se skládalo z naší posádky (Tomáš Pražák, Ondřej Vodička), druhé české posádky z Racing Team Avia Future (Bohumír Čáp, Dana Zemková) a rakouské posádky Offner Truck Sport (Lukas Offner, Walter Schlagbauer). Lukas Offner ke konci dne začal v jednotlivých sekcích chybovat a začal se od dvou českých posádek vzdalovat. Na konci prvního dne měl ztrátu už kolem sta bodů a souboj o první místo zůstal tedy v českých barvách. Na konci prvního závodního dne na tom byla lépe naše posádka, ale náskok byl jen pár desítek bodů a bylo jasné, že vyhraje ten, kdo v neděli udělá méně chyb.

 

V neděli byl lepší Bohumír Čáp s Danou Zemkovou o pouhých 17 bodů

Druhý den bylo již naprosto jasné, že Lukas Offner jen tak do boje o první místo nezasáhne, jelikož by obě české posádky musely udělat fatální chyby, aby je mohl mladý rakouský jezdec předjet. Z dua českých posádek však méně chyb udělal Bohumír Čáp se spolujezdkyní Danou Zemkovou a vyjeli si tak své první vítězství v letošní sezóně. Z našeho pohledu se nejednalo ani tak o jezdecké chyby, ale spíše o fakt, že prasklý přední tlumič byl na autě už spíše jen na parádu a ve výjezdech zrazoval. Tím, že některé výjezdy naší posádce nevyšly tak, jak plánovala, docházelo k nasbírání trestných bodů za zbytečné couvání a některé vynucené zlomení branek.

 

Výsledky podle starého bodování

 

místo název týmu trestných bodů celkem
1. Racing Team Avia Future 870 b.
2. TT klub Lom 887 b.
3. Offner Truck Sport 1139 b.
4. MSC BlackMog 4733 b.

 

Výsledky podle nového bodování

 

místo název týmu trestných bodů celkem
1. Racing Team Avia Future 725 b.
2. TT klub Lom 757 b.
3. Offner Truck Sport 1004 b.
4. Team H&CO 2493 b.
5. Fahlbusch Mog Sport FaMoS 3181 b.
6. MSC BlackMob 3706 b.

 

Další závod se stěhuje zpět do Německa

Již čtvrtý závod letošního Europa Truck Trial se pořádá v již známem Gröningenu v Německu na místní off-road trati. Závod se pořádá 20. – 21. července. Více informací o tomto závodě naleznete zde, nebo si můžete přečíst rekapitulaci tohoto závodu z loňského roku.

 

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.