VojtechKotous Datum: 29. 8. 2011

Po závodě českého truck trialu následoval o víkendu (27.-28.08. 2011) evropský truck trial v rakouském Amstettnu. Navázání na vítězství ze začátku sezóny, čtrnáct odjetých sekcí, malé bodové rozdíly a počasí jako na horské dráze. I takto by se dal charakterizovat předposlední závod Europa Truck Trial.

Po chaotickém závodě v Ostravě byl další závod evropského truck trialu pořádán v rakouské pískovně poblíž města Amstetten. Závod zde doprovázelo nevyzpytatelné počasí a nepříjemný, všude přítomný prach. Po rozdělení do jednotlivých skupin se začalo jezdit okolo desáté hodiny dopoledne a naše posádka vjížděla do sekce opět jako první. V tento okamžik pro náš tým a hlavně pro Tomáše Pražáka a Ondřeje Vodičku začal velice důležitý závod. Od samého začátku bylo jasné, že tento závod bude vyrovnaný a souboj mezi posádkami těžký. Nikdo však netušil, že rozhodovat budou jen desítky bodů. Po první polovině závodu byla naše posádka na druhém místě těsně za Lukasem Offnerem. Rozdíl byl pouze tříbodový.

V neděli ráno začalo vše nanovo, ale ještě s větší touhou vyhrát. Boj byl však těžší v tom okamžiku, když posádky, které byly zařazeny do naší skupiny, se svými šesti a osmikolovými  trucky dokázaly sekci rozvrtat takovým stylem, že po jejich vyproštění vypadalo vše úplně jinak. I přes toto znepříjemnění se zadařilo a i druhá polovina závodu dopadla pro nás skvěle. Závod v Amstettnu Tomáš Pražák a Ondřej Vodička vyhráli a nejen že tak navázali na úspěchy před závodem v Ostravě, ale mohou si tak připsat velice důležité body, které jim zajistí klidný průběh posledního závodu a možné opětovné obhájení titulu mistra Evropy.

Poslední závod Europa Truck Trial se pojede tento týden 01.09. – 03.09. 2011 v Německu ve Stone Expo.

Comments are closed.