VojtechKotous Datum: 1. 5. 2014

Poslední dubnový víkened se v Milovicích u Nymburka již tradičně konal první závod letošní sezóny Českého Truck Trialu. Tento závod byl zároveň první zkouškou naší posádky v roce 2014. Nyní si můžete přečíst rekapitulaci celého víkendu.

První závod je vždy odlišny oproti ostatní závodům v sezóně a to především kvůli tomu, že se po dlouhé době člověk vidí opět s ostatními týmy a přáteli. Navíc je to první zkouška automobilu a úprav, které se na autě během zimi provedli. Takovou malou zkoušku obstál nový větší chladič v milovickém blátě. Ve zkoušce obstál na jedničku!

 

V sobotu se jelo vyrovnaně

V sobotu se již tradičně rozlosovalo pořadí jednotlivých posádek, podle kterého se vjíždělo do soutěžních sekcí. Je již nepsaným pravidlem, že při losu si naše posádka vytáhne číslo jedna a následně je celý víkend „pronásledována“ svými soupeři. Ostatně pořadí velmi ovlivnilo celkový výsledek závodu, o tom však později.

Souboje během prvního závodního dne byly z počátku poměrně vyrovnané. V kategorii S2 se účastnilo celkem 6 týmů a téměř všechny posádky ze začátku jezdili bez větších chyb. Po obědové pauze však některé posádky začaly chybovat a mezi týmy se začaly vytvářet bodové rozestupy. Tomáš s Ondřejem udělali pouze pár chyb, a tak se mohli zapojit do souboje o první místo především s Honzou Šeborem a Jiřím Vopáleckým. Během soboty se o první místo pral i Bohumír Čáp s Kateřinou Ventlukovou, těm však úplně nevyšel druhý den.

Truck Trial Milovice 2014

Sjezd skalnatého schodu v Milovicích.


 

Neděle ve znamení přetahované o první místo

Jak již bylo řečeno, druhý závodní den (v neděli) zachyboval Bohumír Čáp se svoují spolujezdkyní Kateřinou Ventlukovou, a to konkrétně v první sekci, když najeli do ohraničení sekce a tzv. se vymlíkovili. Stejnou sekci nedokončil ani Jula Kalaš a Martin Hejkal se svým voze Viza Ross, jelikož se jim doslova roztrhla převodovka a kvůli technickému defektu museli odstoupit z celých závodů.

Pro naší posádku představovala neděle přetahování se o první místo s posádkou z CB Destrukce Team (Jan Šebor, Jiří Vopálecký). Šlo doslova o souboj v rozmezí jednoho doteku navíc, jelikož bodový rozestup mezi těmito dvěma týmy byl v rozmezí cca 6 až 20 trestných bodů. Ze souboje vyšli lépe jezdci z Budějovic, a to především díky lepšímu startovacímu pořadí v poslední sekci závodu. Bohužel pro nás, sekce obsahovala jednu z několika výjezdových branek, ve které naše posádky dostala trestné body za zlomenou tyčku. Tím, že jsme jeli jako první, nevedly do této brány vyjeté koleje a Unimog doslova naskočil zrcátkem na tyčku. Ostatní závodní vozy se již pevně držely ve vyjeté stopě a posádky získaly trestné body maximálně za dotek. Po celovíkendovém boji jsme tak skončili na druhém místě a připsali si první body do celkového poháru.

Sjezd do bláta první závodní den

Sjezd do bláta první závodní den

 

Výsledky Truck Trial Milovice 2014

 

umístění startovací číslo posádka vůz počet trestných bodů
1. 230 Jan Šebor/Jiří Vopálecký Mercedes-Benz Unimog 416 466
2. 214 Tomáš Pražák/Ondřej Vodička Mercedes-Benz Unimog 416 496
3. 206 Bohumír Čáp/Kateřina Ventluková Avia A31D 855
4. 228 Tomáš Hejkal/Robert Škarban Viza Ross 1356
5. 226 Pavel Procházka/Václav Pošvář Viza Ross 3401
6. 229 Jula Kalaš/Martin Hejkal Viza Ross 3891

Druhý závod je naplánovaný na 24. a 25. května v Mohelnici. Už teď se tedy můžeme těšit na další souboje v terénu!

Chcete se dozvědět informace, které nejsou zde na webu? Chcete mít přístup k nejaktuálnějším výsledkům ze závodů nebo fotografiím z depa? Tak nás sledujte na Facebooku a staňte se součástí naší fanouškovské základny!

truck trial klub lom facebook

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.