VojtechKotous Datum: 30. 7. 2012

O víkendu 28. a 29. června se konal další, již třetí, závod Europa Truck Trial 2012. I když veškeré informace před závodem říkali, že se závod bude konat v Motorsport Aréně v Oscherslebenu (Německo), závod se nakonec jel v offroad centru poblíž Gröningenu. Nicméně i s místním terénem jsme si dokázali poradit a to i přes nepřízeň počasí.

Za zmínku stojí fakt, že pár minut po našem příjezdu se konala jakási schůze posádek a organizátorů Europa Truck Trial, aby společně vyřešili problémy kolem bodového systému, který je v platnosti už druhý rok. Bohužel i přes to, že se toto jednání protáhlo déle, než původně všichni zúčastnění předpokládali, nepodařilo se dobrat k úplně jasnému výsledku. Nejvíc to zatím však vypadá, že bude úplně nový systém. Teď ale zpět k samotným závodům

Místní offroadová trať tak trochu připomínala závody v Hummer centru. Byly zde navoženy hromady hlíny, které byly ideální pro truck trialové závody. Důležitou roli na těchto závod sehrálo také počasí a to hned v noci z pátka na sobotu a v neděli přes den. První závodní den jsme hned dostali sekci, kde byli výjezdy, o kterých si ani Tomáš s Ondrou nemysleli, že je vyjedou. Nakonec byli velice mile překvapeni, když najednou stáli na vrcholku a museli dořešit, jak se dostat co nejlépe zpět dolu. Ukázalo se, že naše pneumatiky jsou v natolik dobrém stavu, že se podobných situací nemusíme obávat. Celý první den jsme si tak postupně začínali tvořit základy pro slušný bodový odskok před našimi soupeři.

 

Druhý závodní den  (v neděli) nám počasí nahrálo ještě více do karet. Přibližně kolem poledne se nad offroad centrem zatáhla obloha,  spustil se silný déšť, který razantním způsobem zhoršil podmínky v sekcích. Nicméně i zde nás podrželi hlavně pneumatiky a Tomáš Pražák s Ondřejem Vodičkou po zbytek dne už jen navyšovali svůj náskok.

Na dešti vydělala i druhá česká posádka v seriálu Bohumír Čáp/Dana Hlínová jelikož jejich vůz Avia měl také kvalitní pneumatiky a mohli se tak ze čtvrté místi doslova vyhoupnout na místo druhé.

Po třech ujetých závodech letošního evropského mistrovství máme na svém kontě už tři vítězství. Další závod se bude konat 18. – 19. srpna v rakouském Amstettenu.

 

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.