VojtechKotous Datum: 16. 8. 2018

Stejně jako každý rok, tak i letos se na začátku srpna jela lokalita, která se nachází v Kunštátu. Závod se jel o víkendu 11. – 12. srpna 2018.

V sobotu ráno, když se dorazilo na přejímku, tak si všichni říkali, že bude pršet a že víkend bude zajímavý. Opak byl pravdou, alespoň v počasí. Místo deště přišlo příšerné horko, ale víkend z pohledu závodů opravdu zajímavý byl. Celý víkend mezi sebou soupeřili čtyři. Nebo, mělo to tak být. V první sekci ve druhé bráně se posádce Bohouše Čápa rozbilo auto a musel být ze sekce vytažen. V další sekci se posádka Petra Kunze převrátila, a tak stejně jako Bohouš v první sekci nasbíral spoustu trestných bodů. Přes obědovou pauzu Bohouš své auto opravil a mohl se vrátit zpátky do boje o dobré umístění. Byl to tedy jasný souboj, kdy se naše posádka přetahovala s posádkou Honzy Šebora o první a druhé místo a zbylé dvě posádky o třetí a čtvrté.

V neděli se začínalo v 9 hodin a byl to boj. Sekce byli stále drsnější a posádky byli čím dál víc v napětí. Poslední sekce, která rozhodovala o všem se konala tak trochu v duchu evropského truck – trialu. Komisař, který se snaží nám sekce zpestřit měl opravdu velký úspěch. Branky v poslední sekci se křížily, auta se díky nim nahýbala na všechny možné i nemožné strany a po výjezdu každého auta všem fanouškům spadl ze srdce obrovský kámen.

Celý náš tým by Vás chtěl pozvat na poslední závody letošní sezóny a to 8. – 9. září, a to do Jihlavy.

Po náročném víkendu pořadí skončilo následovně:

  1. místo – posádka č. 214 – Tomáš Pražák / Ondřej Vodička
  2. místo – posádka č. 230 – Jan Šebor / Jiří Vopalecký
  3. místo – posádka č. 242 – Petr Kunz / Daniel Králík 
  4. místo – posádka č. 206 – Bohumír Čáp / Kateřina Ventluková

 

Autor: Vodičková E.

Fotogalerie Truck Trial Kunštát 2018

Comments are closed.