VojtechKotous Datum: 4. 9. 2013

Přinášíme vám rekapitulaci z posledního závodu Europa Truck Trial 2013, který se konal ve dnech 31. 8. a 1.9. Závod, který definitivně rozhodl nejen o celkovém pořadí.

 
 
 
 
 
 
 
 

Nová lokalita pro poslední závod

Pro poslední závod byla zvolena nová lokalita, kde se Europa Truck Trial ještě nekonal. Jednalo se o kamenolom v rakouském Limbergu, který je vzdálený přibližně 40 km od Znojma. Díky blízkosti českých hranic se na závodech objevilo i několik českých fanoušků, kteří se nestyděli a přišli naší posádku pozdravit. Taková podpora dokáže potěšit a velmi si jí ceníme.

Samotný kamenolom byl pro truck trial jako stvořený. Odstřelené stěny vytvořili dokonalý terén pro posádky. Nechyběly však ani hliněné sekce plné křoví a náletových stromků, mezi kterými se branky lehce ztratily.
 

Uvíznutí na kamenech

Začátek prvního závodního dne probíhal bez větších problémů a naše posádka prokazovala své zkušenosti, když ze soutěžních sekcí odjížděla jen s drobným počtem trestných bodů. Většinou se jednalo o trestné body za nutnou změnu směru nebo dotek. Málo kdy se stalo, že Tomáš Pražák s Ondřejem Vodičkou zlomili tyčku, nebo nějakou bránu museli vynechat. Bohužel ke konci první dne nás na chvilku opustilo štěstí a hned se to projevilo. V jedné ze sekcí naše posádka uvízla na kamenech a vůz musel být vyproštěn pomocí bagru. Tato pomoc však stála hodně trestný bodů a snažení z celého dne bylo ztracené.

Druhý den (v neděli 1.9) se ze začátku tolik nedařilo a na posádce bylo vidět drobné trápení, které ovlivňovalo jízdu. Čím více bylo rozhodnuto o výsledku závodu, tím méně se chybovalo a ze sekcí naše posádka odjížděla opět už jen s pár trestnými body. Celkově se závod z naší strany vydařil. Jediná závažná chyba se stala první den, kdy se nám přilepila smůla na auto a z kamení nás nepustila.
 

Příští rok se už Europa Truck Trial neúčastníme

Poslední závod Europa Truck Trial 2013 v Limbergu pro nás nebyl jen posledním závodem letošní sezóny, ale také posledním závodem v evropském mistrovství. Na základě nově vytvořených a zavedených pravidel Europa Truck Trial jsme se rozhodli nezúčastňovat se budoucích ročníků Europa Truck Trial. Zásadně nesouhlasíme s výpočtem koeficientu (je nedokonalý) a nepřehledností výsledků.

O budoucnosti naší posádky a celého klubu se momentálně jedná. Jakmile bude nějaký jasný výsledek, budeme vás informovat.

Rádi bychom touto cestou poděkovali všem fanouškům a sponzorům, kteří nám svou podporou pomohli získat čtyři tituly mistra Evropy (v kategorii S2) v řadě a k získání titulu vicemistra (v kategorii dvouosých vozů) v letošním roce.
 
Výsledky ze závodu v novém bodovacím systém

místo název týmu trestných bodů celkem
1. Team Heidenreich Trucksport 413b.
2. TT klub Lom u Tachova 586b.
3. Offner Truck Sport 641b.
4. Racing Team Avia Future 726b.
5. MSC BlackMog 792b.
6. Team H& co 1 167b.
7. Team Mogli 1 304b.
8. Team Plein Gaz 3 030b.
9. Fercher 1 4 502b.
10. Fahibusch Mog Sport FaMoS 5 198b.

 

Výsledky ze závodu ve starém bodovacím systému

místo název týmu trestných bodů celkem
1. TT klub Lom u Tachova 599b.
2. Offner Truck Sport 657b.
3. Racing Team Avia Future 784b.
4. MSC BlackMog 883b.

 

Celkové výsledky Europa Truck Trial 2013

místo název týmu bodů celkem trestných bodů celkem
1. Team Heidenreich Trucksport 45b. 4 606b.
2. TT klub Lom u Tachova 45b. 6 355b.
3. Racing Team Avia Future  38b. 6 434b.
4. Team H & co 21b. 10 621b.
5. Offner Truck Sport  20b. 3 688b.
6. MSC BlacMog 13b. 16 865b.

 Uvedeno je pouze první šest posádek z celkových 25 posádek (ostatní posádky se většinou zúčastnili jen vybraných závodů) 
 
 

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.