VojtechKotous Datum: 18. 9. 2012

Po závodě ve francouzském Thiembronne, který byl pátý závod Europa Truck Trial, se konal poslední závod v již známém kamenolomu v Crailsheimu. Byl to závod, kde se průjezdem první sekcí, definitivně rozhodlo o získání čtvrtého evropského titulu v řadě.

Již v minulých ročnících Europa Truck Trial se závody pořádaly v německém kamenolomu ve městě Crailsheim. Lokalita tak nebyla pro náš tým a především pro naši posádku úplně neznámá, jako tomu bylo například na předposledním závodě ve Francii. I přes známost této lokality si však dokázal závod připravit více než dost „překvapení.“

Tvrdá sobota

To že tento závod nebude patřit mezi ty lehčí, bylo všem jasné už od chvíle, kdy se termín tohoto závodu objevil v kalendáři Europa Truck Trial 2012. Nikdo si však nepředstavoval, jak až tvrdý závod to bude.

Ráno v sobotu na místní terén doplatili němečtí bratři Kassenové, když v druhé sekci závodu převrátili svůj Unimog. Bohužel převrácení přineslo zdravotní úraz pro oba dva jezdce a záchranná služba je převezla do nemocnice. Podle posledních informací podstoupili operaci páteře (prasklých obratlů) a budou v pořádku. Jak to však bude s jejich účastí na dalších truck trialových závodech, není jasné.

I na nás si místní kamenolom vybral svou daň. Naštěstí však jen na našem závodním Unimogu. Ve stejném čase, kdy se stal karambol bratrům Kassenovým, nám nevydržel kloub na pravém předním kole a rupl. Závody tak pro nás v podstatě skončili. Po „opravě“ měl Unimog hnaná už jen tři kola a to bohužel nestačilo. Ve zbytku prvního závodního dne už Tomáš PražákOndřejem Vodičkou pouze vjížděli a vyjížděli ze sekcí, aby neskončili úplně na posledním místě.

Odpočinková neděle a přípravy na oslavy

Díky předchozím vítězstvím v sezóně nám v posledním závodě stačila pouhá kvalifikace do tohoto závodu. V praxi to znamenalo, vjet do jedné závodní sekce a zase z ní vyjet. Tuto úlohu jsme splnili už v sobotu a v neděli si celý tým mohl dopřát zasloužený odpočinek. Oba členové naší posádky však nelenili a mezi sekcemi radili našim přátelům z druhé české posádky, kterou můžete vidět na Europa Truck Trial. Konkrétně Bohumíru Čápovi a Daně Zemkové. Ti během druhého závodního dne předváděli vynikající výkon a po dlouhé době si tak vyjeli zasloužené první místo. Náš Unimog v neděli sloužil už jen jako taxi vůz a částečně jako odtahové vozidlo právě pro Bohouše Čápa s Danou Zemkovou a hlavně pro jejich závodní Avii, která měla ten den problémy s vodní pumpou, a tak bylo zapotřebí vůz šetřit, jak jen to bylo možné. Mezi sekcemi tak Unimog táhl Avii k další sekci, aby mohla právě Avie a její posádka pokračovat dál ve fantastickém výkonu.

V neděli večer následovalo vyhlášení závodu a samozřejmě celkové vyhlášení Europa Truck Trial. Atmosféru tohoto večera si jistě dokážete představit. Nicméně, pro vybavení poslouží fotky pod článkem.

Truck Trial klub Lom u Tachova, v čele s Tomášem Pražákem a Ondřejem Vodičkou, se tak stal čtyřnásobným mistrem Evropy a přidal si další trofej do své sbírky.

 

Dále se můžete těšit na:

Video z posledního závodu

Jak trávil tým týden po Evropě

Důvod proč se neúčastníme posledního závodu v Kladně

A mnohé další

 Čtěte také:

5. závod Europa Truck Trial – Thiembronne 2012

VIDEO: Thiembronne 2012

Jak hodnotíte naše letošní sezónu na evropském poli Vy?  Rádi byste pogratulovali naší posádce? Využijte komentářů pod tímto textem k diskuzi.

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.