VojtechKotous Datum: 18. 5. 2011

O víkendu 14.-15. 05.2011 začala prvním závodem nová sezóna evropského mistrovství.
Přinesla nejen novou náročnou lokalitu:Österreich-Kitzbühel v Rakousku, ale i zásadní změnu
pravidel.


Všechny kategorie vozidel byly rozděleny do skupin.Takže v každé skupině byl jeden zástupce kategorie. Závodní vozy musí během závodu absolvovat stejný počet stejných sekcí, ze kterých se jim sčítají trestné body pro hodnocení výsledků jejich kategorie. Náš tým byl zařazen do skupiny „A“ a tak se během celého víkendu stali našimi partnery ve stejné sekci závodní vozy různých kategorií. Jako první do  sekce  vyjel vůz mistrů Evropy z kategorie S1 , následoval náš tým (S2),S3,S5 a jako poslední v první sekci startoval prototyp. Bohužel, tento systém neumožňuje kontakt s našimi přímými soupeři, celý závod vázne, posádky během celého dne neznají bodové ohodnocení svých soupeřů a ztrácí se bojovný duch.

První den závodu začal dešťovou přeháňkou aby mohl skončit odpoledním sluncem a výborným umístěním obou českých posádek. Náš tým obsadil pěkné druhé místo a faceliftovaná Avie Bohouše Čápa s novou spolujezdkyní Danou Hlínovou místo první!! V noci se ovšem přihnala bouřka a vytrvalý déšť a k ránu se zasypaly  vrcholky Alp čerstvou bílou peřinou. Toto počasí vydrželo celý den a děly se věci!!! Bohouš Čáp se svou Avií utrpěl dvě technické závady a musel na rychlo dvakrát opravovat, aby závod dokončil. Nakonec se propadl na čvrté konečné místo. Tomáš s Ondrou měli více štěstí a dokonce se jim podařilo skvěle zajet odpolední sekce. Díky tomu se umístili na nádherném prvním místě. Těší to dvojnásob. Ze změny pravidel a počasí nikdo neměl moc velkou radost, ale závěr vše vynahradil ziskem prvních 10 evropských bodů!!!

Velké gratulace Tomášovi a Ondrovi a věřme, že se s nimi potěšíme i v druhém závodě ve francouzkém Montalieu!!!

Comments are closed.