Jaroslava Kotousová Datum: 6. 7. 2016

O víkendu 25. – 26.06.2016 se konal třetí závod letošní sezóny v nové lokalitě ve Stráži pod Ralskem.

Závodilo se v terénu bývalé motokrosové trati, kde většina sekcí musela  být pro truck triálové závody vybagrována. Všechny už od pátečního večera, kdy se posádky a fanoušci sjíždějí do depa, zajímalo, o jak těžkou lokalitu půjde a jaké záludnosti jim přinesou závodní  sekce.

Závod byl součástí německého poháru, a proto v sobotu ráno při rozpravě byly posádky kategorie S2 pro urychlení průběhu závodu rozděleny na dvě skupiny. Celkem v této kategorii soutěžilo pět českých a pět německých posádek. Počet posádek se však zmenšil poté, co jedna česká dvojposádka musela během soboty odstoupit kvůli technické závadě na voze.

Naší posádce, Tomáš Pražák a Ondřej Vodička, se startovním číslem 214 se v průběhu soboty dařilo. Bodové hodnocení s ostatními závodníky bylo velice vyrovnané a v podvečer prvního závodního dne byla naše posádka na průběžném třetím místě. Rozdíl prvních tří posádek byl pouhých padesát bodů a kluci na druhé místo ztráceli pouhé tři body, což nás naplňovalo optimismem do nedělního závodu.

P1080954

P1080985

Celá noc propršela a nedělní ráno nás uvítalo blátivým terénem. Zdařilý průjezd prví sekce nedělního dopoledne posunulo naši posádku na druhé místo se ztrátou 40 bodů na vítěznou příčku a náskokem 30 bodů na bronz. V dalších sekcích následovalo vyrovnané přetahování o cenné body. O umístění našeho Unimogu rozhodla předposlední sekce, ve které se přes promyšlené taktizování nepovedlo projet všechny branky dle přdestav a Tomáš s Ondrou obdrželi stejný počet trestných bodů jako posádka č.260. V té chvíli to znamenalo, že pro udržení se na druhém místě, by bylo nutno zajet poslední sekci s méně než čtyřiceti body. To se ale nepodařilo a tak Tomáš s Ondrou skončili na konečném třetím místě a zajistili si tak do celkového hodnocení patnáct důležitých bodů.