VojtechKotous Datum: 12. 6. 2012

 

 

Další závod, který nás následoval po francouzském Montalieu byl závod Českého Truck Trialu, který byl pořádán v Krásné Lípě u Chomutova společně s německý pohárem TTCD. Podívejte se, jak závod probíhal a jak dopadl.

 

 

 

Nikoho ze stálých fanoušků už asi nepřekvapí fakt, že závod začal první závodní den a to konkrétně v sobotu 9. června a pokračoval následně v neděli 10. června.  Jak už bylo řečeno, závod se pořádal v Krásné Lípě u Chomtuvoa na zdejší motokrosové trati. Hned na začátku musíme podotknout, že letos se zde soutěžní sekce opravdu podařili postavit tak, aby byly pro posádky dostatečně náročné. Druhý fakt, na který nemůžeme zapomenout byl ten, že tento závod byl pořádán společně s německým pohárem TTCD a probíhalo tak v závěru dvojité vyhlašování, ale pojďme si nejdříve rozebrat samotný závod.

Hned od začátku nastal boj právě mezi naší posádkou (Tomáš Pražák, Ondřej Vodička) a posádkou z Racing Team Avia Future (Bohumír Čáp, Dana Hlínová). Tento boj hned na začátku, po první sekci, opustila posádka z CB – Destrukce Team (Jan Šebor, Jiří Lhota), od které se také očekával přímý boj o první místo, když právě hned v začátku převrátili svůj vůz (Unimog 416) na bok a nasbírali tak vysoký počet trestných bodů. V průběhu zbytku prvního závodního dne jsme si až do předposlední sekce drželi náš malý bodový náskok a byli jsme tak na průběžném prvním místě. Jenže v poslední sekci nás přeskočil o pár bodů právě Bohumír Čáp s Danou Hlínovou a tím pádem jsme do depa odjížděli na průběžném druhém místě.

Druhý závodní den se pokračovalo ve stejném duchu. Tím chceme říct, že šlo o přetahování pár bodů mezi námi a Bohumírem Čápem s Danou Hlínovou. Toto přetahování nakonec vyšlo lépe nám a v poslední sekci jsme si vytvořili náskok 15 bodů. Který rozhodl o našem vítězství.

Při vyhlašování však došlo k něčemu, co nikdo nečekal. Při samotném vyhlašování od německých organizátorů jsme byli vyhlášeni na prvním místě právě s 15 body náskoku, což sedělo. Ale při vyhlašování od českých organizátorů jsme byli vyhlášeni na místě druhém, což nikdo nedokáže pořádně vysvětlit. Nyní nám nezbývá nic jiného než počkat, až se zveřejní na oficiálních stránkách Českého Truck Trialu, což však také není úplně jisté.

Další závod nás čeká v rakouském Kitzbühelu 7. A 8. Července, který patří do seriálu Europa Truck Trial.

 

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.