VojtechKotous Datum: 5. 10. 2011

V pondělí večer se na našich stránkách objevil článek a rekapitulaci z posledního závodu v Kladně, který měl titulek – Vícemistři republiky 2011. V úterý však náš tým zjistil, že to není pravda, a že jsme celkově skončili na místě prvním a získali tak vytoužený historický  titulový double. Kde se však stala chyba ? Chyba vznikla díky náladě, která byla, když jsme skončili na pátém místě (tří místa za Bohumírem Čápem) a částečně  změně v pravidlech českého truck trialu, která je již delší dobu v platnosti. Ohledně pravidel. V českém truck trialu škrtají závody. Posádky tak  mají možnost si škrtnout dva závody, čili dva nejhorší výsledky s nejmenším počtem bodů v celkovém pořadí. Na stránkách českého truck trialu je v pravidlech sice napsáno že dva závody se anulují při odjetí sedmi závodů za sezónu a při šesti závodech během sezóny se anuluje jen jeden závod, ale tyto pravidla jsou už minimálně tři roky změněny a bohužel nejsou na stránkách přepsány. Zde vznikla první chyba.

Druhá a mnohem zásadnější chyba vznikla při počítání bodů po odjetí závodu. Před závodem se vědělo, že jsme na prvním průběžném místě s náskokem na druhého soupeře dva body a na třetího tři body. Po odjetí si však nikdo neuvědomil, že Bohumír Čáp sice byl na druhém místě a tři pořadí před námi, ale díky prvnímu místu Patricka Töpfera, Jörga Grafeho a následnému anulování dvou závodů zaostávají Bohumír Čáp s Danou Hlínovou jeden bod za naší posádkou.

Vznikla tak chyba, která potěšila náš tým, ale zklamala naše soupeře a hlavně kamarády, kteří by si titul samozřejmě zasloužili a kterým se letos celkem lepila smůla na paty.

Pro nás to však znamená, že jsme dosáhli v letošní sezóně obrovského úspěchu a získali tituly z obou mistrovství. Získali jsme tolik vytoužený titulový double. Tomáš Pražák, Ondřej Vodička a celý Truck Trialový klub Lom u Tachova jsou mistři Europa Truck Trial 2011 a mistři českého Truck Trialu 2011.

Comments are closed.