VojtechKotous Datum: 10. 7. 2012

Přinášíme Vám rekapitulaci z druhého závodu seriálu Europa Truck Trial 2012. Tento závod se konal v rakouských Alpách, konkrétně v Kitzbühelu. Závod, který zde byl pořádán již minulý rok, byl letos plný tvrdého souboje posádek, překvapení, ale bohužel i smutných událostí.

Závod se jel o víkendu 7.7. a 8.7. Náš tým na tento závod jel však už ve čtvrtek před víkendem, aby mohl páteční den využít k relaxaci v horách u vodopádů před samotným závodem. V sobotu ráno už šlo však do tuhého.Bohužel závod nezačal optimálně. Hned při odstartování závodu jeden francouzský řidič (jeho spolujezdkyně rovněž z Francie s ním odmítla jet tuto sekci) se se svým Unimogem 406 (kategorie S1) doslova zřítil z jednoho sjezdu a po pádu musel být převezen do nemocnice.

Naštěstí se později ukázalo, že měl řidič tohoto vozu veliké štěstí a skončil s natrženým uchem a pomláceným tělem. Organizátoři závodu pro jistotu nakonec tuto sekci uzavřeli a nikdo další do ní již nevjel.

 

Vraťme se ale zpět do kategorie S2, kde se jasně ukázalo, že jedny z nejhezčích soubojů předvádějí posádky právě v této kategorii. Dosvědčuje tomu i fakt, že se všechny posádky se přetahovali v rozmezí několika mála bodů (většinou se rozmezí bodů pohybovalo v prvních dvou desítkách). Na konci prvního závodního dne byla naše posádka na průběžném třetím místě před druhou posádkou Christoph a Bernd Kassenovi (vůz Unimog 416) a před první a zároveň druhou českou posádkou Bohoušem Čápem s Danou Hlínovou (vůz Avia D31).

V průběhu druhého dne Bohouš Čáp s Danou Hlínovou zůstali uvízlí, když se jejich diferenciál zasekl na kamení a nechtěl Avii pustit. Kameny byly rozmístěny tak, že vycházely na milimetry přesně a Avie byla odstavená ze hry. Na podobné situace má bohužel Bohumír Čáp s Danou Hlínovou v poslední době „štěstí“ a celkově tak skončili na čtvrtém místě. Už jsme skoro počítali s druhým místem, když ke konci závodu německá posádka zlomila jednu z tyček v sekci a my jsme se tak jen o pár bodů stali vítězi tohoto závodu. Při této situaci panovali především od německé posádky nesouhlasy s výrokem, ale komisař byl nekompromisní a rozhodl, tak jak rozhodl.

Další závod nás čeká o víkendu 28. A 29. Července v Motorsport Aréně v Oscherslebenu v Německu.

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.