VojtechKotous Datum: 9. 10. 2012

Poprvé část týmu jela na závod jen jako diváci. Poprvé jsme dobrovolně nejeli na závod Českého Truck Trialu. Jaký však byl poslední závod, kterého jsme se neúčastnili.

O víkendu 6. a 7. října se pořádal poslední závod českého truck trialu, který se jel jako loni v Kladně. I letos se na tomto závodě rozhodovalo o to, kdo získá republikový titul. Bohužel letos jsme se tohoto závodu dobrovolně neúčastnili. Důvod proč tomu tak bylo si můžete přečíst v článku: „Důvod proč naše posádka nepojede na poslední závod“

Čápovi se Zemkovou se opět lepila smůla na paty

Teď už však k samotným závodům v kategorii S2. Pro někoho možná nepřekvapující informace, pro někoho možná novinka, ale Bohumíru Čápovi a jeho navigátorce Daně Zemkové se opět (již tradičně) lepila smůla na paty. Na tomto závodě smůla na nic nečekala a přišla hned v prví sekci, když začali mít problémy se spojkou a posádka z Racing Team Avia Future byla nakonec ráda, že se dostala ven „jen“ s větším počtem trestných bodů za změny směru jízdy. Zbytek dne tak odjezdil Bohumír Čáp s Danou Zemkovou s polovičně fungující spojkou a večer následovala oprava.

Hejkalova akrobacie

Za zmínku ze soboty rozhodně stojí akrobacie Tomáše Hejkala a jeho nového navigátora Pavla Procházky, kteří svůj vůz Viza 4×4 dostali ve svahu do takové situace, že pro bezpečnost všech se nechali zajistit kurtou a následně vytáhnout z této svízelné situace. Je však možné, že pokud by měl Tomáš Hejkal zapnutý náhon na všechna čtyři kola, tak by se z tohoto karambolu dostal sám a ostatní posádky by to měli hodně těžké.

Vcelku poklidná neděle

V neděli ráno opět technický defekt na Avii Bohumíra Čápa a Dany Zemkové. Tentokrát se jednalo o utrženou hadici od brzd. K tomu došlo, když si v první sekci namotali silný ocelová drát do kola a při otáčení kola drát hadici přetrhl. O tom, že se smůla opět projevila (i když jen v menší míře) už snad nemá ani cenu psát.

Zbytek neděle už se vyvíjel v poklidném tempu. I přes to, že závody druhý den doprovázel déšť a velmi nepříjemné studené počasí se nic zvláštního nestalo a Jan Šebor s Jiřím Lhotou na voze Unimog 416 si vyjeli další vítězství v letošní sezóně a hlavně republikový titul pro rok 2012. Z tohoto závodu Vám přineseme ještě krátký video sestřih a to bude poslední tečka za českým trialem z tohoto roku.

 Co říkáte na smůlu Bohumíra Čápa a Dany Zemkové, myslíte, že je to ještě vůbec možné? A co by jste jim doporučili za talisman nebo rituál, aby se této smůly zbavili? K diskuzi můžete využít komentáře pod textem.

Dále se můžete těšit na:

Poslední závod v Kladně – video

Avia D31T – česká bestie

Druhý Unimog v kategorii S2

Čtěte také:

Důvod proč naše posádka nebude v Kladně

Druhá česká posádka na Europa Truck Trial

Letadla na stropě a trucky v hale

Jak trávil tým týden po Evropě

 

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.