VojtechKotous Datum: 25. 9. 2012

Tomáš Pražák a Ondřej Vodička na hlavní ulici v Tonbridge.Možná jste si někteří všiml, že mezi předposledním závodem Europa Truck Trial v Thiembronne a posledním závodem v Crailsheimu byl časový rozestup pouhých pět dnů. Těchto pět dnů využil náš klub k cestování po Evropě, nyní si můžete přečíst krátký článek, jak to vypadalo.

Tohoto výletního týdne se účastnil Tomáš Pražák, Ondřej Vodička s manželkou Danou Vodičkovou a s dětmi Bárou a Eliškou, dále pak František Pražák (otec Tomáše a hlavní sponzor klubu) a Vojtěch Kotous (já).

Předposlední závod v Thiembronne (Francie) se odehrával poblíž francouzského přístavu Calais. Přístav byl nějakých 60km od depa, takže předem se na internetu objednaly lodní lístky a v pondělí ráno po závodech se vyjelo směr Calais, nalodění na trajekt a směr Anglie. To byl hlavní cíl.

Cesta do AngliePříjezd do přístavu v Doveru.

Především Tomášovi dělal ranní odjezd v pondělí problém, ale na tuto jeho vlastnost už jsou všichni zvyklí. Koneckonců všichni zúčastnění to dospávali ještě během cesty do přístavu. Kromě Ondřeje, který si vzal na starost řízení a mně, jelikož jsem zařizoval přepravu trajektem a měl jsem se údajně se všemi dorozumět. Plavba trajektem vyšla suprově a za cenu pro osobní auto musím konstatovat, že i velice levně.

Big Ben a The House of parlament v Londýně

Po příjezdu do Anglie se prvních pár křižovatek a kruhových objezdech Ondřej učil řídit vlevo, ale po chvilce to šlo už v celku hravě. Ten den jsme chtěli hlavně dojet do kempu, kde jsme chtěli následně strávit noc. I to vyšlo suprově a za celkem rozumnou cenu. Toho dne jsme ještě navštívili město Tonbridge, kde se účastníci poprvé seznamovali s anglickou kulturou života. Někteří byli velice překvapení, že právě Angličané až tolik nedbají o své domy.

Druhý den (úterý 2.9.2012) byl hlavním cílem Londýn. Během úterního dopoledne se vyrazilo na okraj Londýna, kde se přesedalo do Doubledeckeru a jelo se do centra Londýna. Vystoupili jsme na Hyde Park Corner a šli jsme směrem k Buckinghamskému paláci, Trafalgar Square, Big Ben a London Eye. Londýn většinu výpravy moc nenadchl a ve večerních hodinách se jelo zpět do Francie.

Ondřej Vodička v Tonbridge.

Obyčejná cestovní středa

Středa byla věnovaná přemístění se z Francie do Německa. Konkrétně jsme zamířili do Sinsheimu, kde jsme měli v plánu následující den návštěvu místního technického muzea. Během této cesty se nedělo nic neobvyklého. Za zmínku možná jen stojí, jak smradlavá je Belgie!!!

Technické muzeum SinsheimTomáš Pražák a Bohumír Čáp v Sinsheimu.

Na čtvrtek se těšila hlavně ta pánská část klubu. Technické muzeum Sinsheim bylo něco, na co se všichni těšili už od začátku. V Sinsheimu s námi byli i Bohumír Čáp s Danou Zemkovou a jejich pomocníci Jiří Javůrci z Racing Team Avia Future, takže páni řidiči Tomáš s Bohoušem vše rozebrali (slovně a myšlenkově) do posledního šroubku. Mohl bych teď psát o tom, co vše je zde vidět, to by však tento článek měl asi tisíce slov a milion znaků, proto to zkrátím, doporučujeme Vám všem si udělat čas a jet se do tohoto muzea podívat. Cena vstupu není nijak předražená (v Čechách bychom to zvládli určitě za víc 😉 ). Tomáš se zde také přesvědčil že, lézt na atrakci, která je do 90kg se zase tak moc nevyplácí, když tuto hodnotu přesahujete, ale aspoň si tak shladil záda, že Tome? 😀

Tomáš Pražák na atrakci v technickému muzeu v Sinsheimu.

Ještě ten den (čtvrtek) jsme dojeli do depa v Craislheimu. Tentokrát s menším prohřeškem. Tento prohřešek představovalo 920kg, které nám s ochotou navážili němečtí policajti navíc. Byli jsme hold o necelou tunu přeložení. Je vidět že němečtí policajti jsou znalý, protože ani Tomášova výmluva, že je to sportovní a odlehčený Unimog, nepomohla a se slovy německého policajta: „Já vím, kolik váží Unimog,“ Jsme na váhu stejně jeli. Aspoň že němečtí policajti nedávají pokuty podle vzhledu, ale podle toho kdo co provedl, což by se u nás jen tak nestalo.

Jak týden pokračoval dál, už všichni víte z rekapitulace posledního závodu. Ti z Vás, co jste si jí ještě nepřečetli, si jí můžou přečíst ZDE, ať jsou také v obraze. A jaké jsou vaše zkušenosti s německou policií a cestováním po Evropě celkově?

Dále se můžete těšit na:

Důvod proč se neúčastníme posledního závodu v Kladně

Druhá česká posádka na Europa Truck Trial

Jak vypadal poslední závod Českého Truck Trialu

Čtěte také:

Video: Crailsheim 2012

Poslední závod Europa Truck Trial

Spuštění nového webu

VIDEO: Thiembronne 2012

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.