VojtechKotous Datum: 22. 4. 2019

O víkendu 6.-7.dubna se po zimní odmlce konal první závod sezóny 2019.

Všichni byli nadšení a plný očekávání, co nám tato sezóna přinese.

Po rozdělení do sekcí závodníci zjistili, že vlastně není nic nového. Jezdí stále ve stejném složení, komisař také zůstal stejný, a tak celý natěšení postávali u sekce a rozhlíželi se kolem sebe. Vylosovali si pořadí a závody mohly začít.

Sobota se nesla v poklidném duchu a naše posádka se stále držela na prvním místě. První nepříjemná věc, která se stala, že posádka 230, tedy posádka Honzy Šebora musela přezouvat kolo, a to v určitém čase, během závodu. Vše se ale vyvedlo a mohl jezdit dál. Ovšem další rána přišla v momentě, kdy si Honzy spolujezdec Jiří všiml, že mají rozbitou poloosu.

A tak tedy po dojíždění všech sobotních sekcí naše posádka udělala dobrý skutek a vrhla se na opravu již zmíněné poloosy. Stále totiž existují kamarádi, kteří ty druhé nenechávají, jak se tak říká ve štychu.

V neděli se začínalo jezdit od 9 hodin a naše posádka začínala na prvním místě. Ovšem, velký zvrat přišel v sekci před obědem, kdy se v sekci vyskytly menší problémy s mizící se brankou. Někdy se tomu tak prostě stane, branka, kterou projížděli se dostala pod přední část auta, zlomila se, a tak kluci dostali ne moc hezkých 100 trestných bodů a z prvního místa se rázem propadli na místo třetí.

Po obědě kluky poslali do sekce vedle té, která jim nepřála. A bohužel jim nepřála ani ta další. ,,I mistr tesař se někdy utne.“ Tím bych asi shrnula celý tento závod. Bohužel si naše posádka spletla časový interval na sekci, díky čemuž vynechala branku, a tím se tedy propadla až na čtvrté místo. Což by nebylo tak hrozné, bohužel, v našem případě se jednalo o místo poslední.

Ovšem, máme za sebou pouze jeden závod a před námi celou sezónu. Tak kdo ví, jak to letos dopadne.

Tímto bychom Vás chtěli pozvat na druhý závod do Černuce, který se bude konat již 27.-28.dubna 2019.

Vodičková E.

Comments are closed.