VojtechKotous Datum: 28. 7. 2010

Další závod evropského mistrovství se konal 17. července – 18. července poblíž holandského města Emmen. Zdejší lokalita byla nenáročná, ale plná nástrah a překvapení. Jednalo se o motokrosovou trať, která byla upravena pro truck trialové závody. Celkem jelo v kategorii S2 šest posádek a z toho již tradičně byly dvě české. Tomáš s Ondrou zajeli velice dobrý závod, ale jak by řekli němečtí kolegové neměli papeže v kapse (neměli štěstí). Na celkové čtvrté místo se propadli až v poslední sekci závodů. Doplatili na to, že museli startovat do této sekce jako první a nevěděli jak hluboká voda může být na „motokrosové dráze“. Tím pádem se bodový náskok Christopha Kaßena zvýšil. Tomáš s Ondrou si byli moc dobře vědomi, že se bude rozhodovat na Nürburgringu zda-li budou mít ještě možnost obhájit titul z loňské sezóny.

Výsledky týmu z Emmenu:

Team Minimog

Avia Future

MSC Black Mog

TT klub Lom

MiniMog Girls

Truck Sport Offner

Když se náš tým přemístil na Nürburgring tak věděl co ho čeká z loňského roku. Tohoto závodu se účatnil i tým Gentlemen Driver Truck Team, který se účastní jednoho závodu v sezóně. Mohou tak více riskovat a nemyslet na vážné poškození trucku. Díky tomuto riskování vyhráli tento závod a sebrali tak našemu týmu dva body, které jsou pro nás velice důležité, ale i tak je druhé místo z tohoto závodu velice pěkné, zvláště když team Minimog skončil na místě šestém, po akrobatické piruetě a následném převrácení. Německý závod se však nepovedl Bohoušovi Čápovi, který skončil na místě posledním, sedmém.

Výsledky týmů z Nürburgringu:

Gentlemen Driver Truck Team

TT klub Lom

MSC Black Mog

Truck Sport Offner

Team Trial OWL

Team Minimog

Avia Future

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.