VojtechKotous Datum: 4. 10. 2012

Věc, která se hodně zveřejňovala na sociálních sítích a i zde na našem webu už byli zmínky, že k tomuto tématu bude napsaný samostatný článek. Proč se tedy Tomáš Pražák a Ondřej Vodička rozhodli, že na poslední závod českého truck trialu, který se koná v Kladně, nepojedou? Odpověď na tuto otázku si můžete přečíst právě v tomto článku.

.

.

Problémy s českým truck trialem již od minulého Kladna

Ještě než se dostaneme k samotné odpovědi na to, proč naší posádku neuvidíte závodit na posledním závodě českého truck trialu, vrátím se o rok zpět, kdy začala jakási „pomyslná éra chaosů“ s vedením českého truck trialu. Možná si vzpomínáte, že minulý rok se v Kladně rozhodovalo o celkovém vítězi mistra České republiky. Nejprve se jím měl stát Bohumír Čáp s Danou Zemkovou (tehdy Hlínovou), ale po pár dnech se „situace“ změnila a od vedení českého truck trialu jsme byli informování, že tento titul jsme vyhráli my. Ano, pro nás příjemná zpráva, ale pro Bohumíra Čápa s Danou Zemkovou a jejich tým to rozhodně moc milé nebylo. Zmiňuji to proto, jelikož to byl první větší „chaos“ související s českým truck trialem.

Další takový zmatek (v letošní sezóně), ke kterému jsme do dnešní doby nedostali logické vysvětlení  je, proč jsme na závodě v Krásné Lípě, který se pořádal společně dohromady s německým ITTM, byli od německých organizátorů vyhlášeni na místě prvním a od českého vedení na místě druhém, když závody byly bodovány oběma vedeními shodně. Teď už však k samotné odpovědi proč nejedeme do Kladna.

Proč nejedeme?

Do Kladna nejedeme nikoliv kvůli zmatkům, které jsou popsána v horní části tohoto článku. Do kladna nejedeme kvůli tomu, že vedení českého truck trialu kryje termíny závodů českého truck trialu se závody evropského truck trialu. Ano, vedení českého truck trialu má naprosté právo si závody pořádat kdy a kde se pojede. Nás však velice zklamalo a hlavně naštvalo to, že sliby, které jsme dostávali od českého vedení v průběhu roku, padly. Ve slibech bylo říkáváno, že se rozhodně nemusíme bát, že by se nám kryly závody, jelikož vedení českého truck trialu uspořádá závody tak, aby se nám nekryly se závody na Europa Truck Trial. Jak to dopadlo, už nejspíše víte. Pokud ne, tak dodám jen, že se nám za sezónu kryly „pouze“ dva závody. Právě kvůli porušení slibu, se naše posádka rozhodla na tento závod nejezdit soutěžit.

Budeme jezdit na český trial i příští rok?

Jak to vypadá s působením naší posádky v českém truck trialu, v příštích letech není zcela jasné. Především Tomáš Pražák je na vedení českého truck trialu hodně naštvaný a vážně zvažuje, že se spíše bude účastnit (kromě Europa Truck Trial) jiných soutěží v truck trialu. Na konečné rozhodnutí je však ještě brzy.

Co si o tom myslíte Vy? Měli by Tomáš Pražák s Ondřejem Vodičkou nad celou věcí mávnout rukou a neřešit to? Nebo by měli český truck trial opustit? K diskuzi můžete využít komentáře pod textem.

Dále se můžete těšit na:

Jak vypadal poslední závod Českého Truck Trialu

Avia D31T – česká bestie

Druhý Unimog v kategorii S2

Čtěte také:

Druhá česká posádka na Europa Truck Trial

Letadla na stropě a trucky v hale

Jak trávil tým týden po Evropě

Video: Crailsheim 2012

 

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.