VojtechKotous Datum: 20. 6. 2011

Chladné počasí, déšť, chyba v první sekci, boj o body do poslední chvíle. I takto by se dal charakterizovat třetí závod českého truck trialu, který se konal v Krásné Lípě u Chomutova.

První závodní den (v sobotu) odstartoval jako první Jan Šebor se svým spolujezdcem Jiřím Lhotou do úvodní sekce. Právě tito dva naši hlavní soupeři na českém trialu, spolu s druhou soupeřící posádkou (Bohouš Čáp, Dana Hlínová), úvodní sekci vzládli bez větších problém. To samé však bohužel nemůžeme říct o naší dvojci, kteří přejeli tyčku předním kolem a ta tak byla zapsána jako neprojetá. Následkem toho bylo 100 bodů navíc oproti soupeřům hned na začátku dne a poslední místo. Tomáš s Ondrou však nic nevzdali a začali se postupně protlačovat na vyšší místa. Po prvním závodním dnu byla naše posádka už na místě třetím a čekalo se na neděli, jak to všechno dopadne.

V neděli se Tomáš s Ondrou perfektně rozjeli a začali postupně stahovat bodový náskok na druhou posádku se startovním číslem 229. To se podařilo a na řadě byl Bohouš s Danou, kteří jsou našimi nejčastějšími soupeři o první místa. Bohužel když už jsme ztráceli jen malé množství bodů (cca. 15) komisař nám oznámil, že se už další sekce nepojede a závod byl ukončen. Byla to pro nás škoda, jelikož naši kluci celý den tvrdě stahovali body a byli dobře rozjetí. Rozhodnotí však padlo a my jsme i tak získali velmi cenné body za druhé místo.

Další závod nás čeká v německém Karsfeldu, kde se pojede evropské mistrovství.

Comments are closed.