VojtechKotous Datum: 15. 6. 2011

Druhý závod evropského mistrovství v trucktrialu proběhl o víkendu 11.-12.06.2011na nám již známem terénu jihofrancouzského městečka Montalieu-Vercieu, které se nachází v malebném údolí řeky Rhony. V pátek na technických přejímkách jsme se dozvěděli,že i druhý závod ETT se pojede podle nových pravidel. Pravidla už nebyly na zkoušku,ale na stálo i když to nikdo nevyřkl oficiálně. Byli jsme opět rozděleni do skupin. V naší páté skupině bylo zařazeno sedm závodních vozů různých tříd: 102,201,308,502,604,511,607.
Hned na startu naší první sekce obdržela naše posádka 40 bodovou penalizaci za nepřipravenost na startu.Takže hned po první sekci jsme měli rázem 128 trestných bodů. Zdálo se, že druhý závod pro nás nezačal dobře, ale to jsme ještě netušili, jak zásadní vliv bude mít tato sekce číslo15 pro celou třídu S2. V dalších sobotních sekcích se nám již dařilo jezdit poměrně bez chyb a na konci sobotní části jsme byli na krásném druhém místě. Na prvním místě skončila druhá česká posádka na Avii s krásným ziskem pouhých 44 trestných bodů. A na třetím místě se umístila posádka číslo 202 CH.Kassena pro kterou se stala osudnou také sekce číslo 15. Ti v této sekci předvedli parádní trojitý kotoul s dopadem na kola a s poškozeným vozem tuto sekci dokončili. A protože to byla v sobotu jejich poslední jízda měli čas opravit auto do nedělního závodu.
V neděli nás přivítalo modré nebe a před námi byly poslení tři sekce, které se nám podařilo zajet velice dobře.
Stejně se držela i druhá česká posádka B.Čápa a D.Hlínové, která si pohodlně udržovala první místo až do jejich poslední sekce, kterou byla ona osudná sekce číslo 15. Při výjezdu po kamenech se dostala Avie do takové polohy, že předvedla všem akrobatický kousek, kdy auto stojí pouze na levém zadním kole.Jelikož bylo kolo zaklesnuto mezi balvany drželo celé auto jako svíčku. Naštěstí se zručnému řidiči podařilo vrátit Avku zpátky na kola a nikdo nepřišel k úrazu.
Bohužel tento divácky atraktivní manévr stál posádku 435 trestných bodů.Tím se propadla na  smolné čtvrté místo.
Díky této situaci se naše posádka posunula na první místo, i když sním vlastně nikdo nepočítal.

Comments are closed.