VojtechKotous Datum: 18. 6. 2014

V polovině července (14. a 15. 6.) proběhl již třetí závod Českého Truck Trialu. Tento závod se konal v nové lokalitě a není tedy divu, že závodní posádky, včetně té naší, očekávaly, co jim nový lom přinese. Pro náš tým tento závod znamenal druhé vítězství v řadě a další důležité body v celkovém pořadí.

Závod v lomu Mikulovice u Kadaně byl spolupořádán dvěma organizacemi. Jednalo se o společný závod Českého Truck Trialu a německého TTCD (Truck Trial club Deutschland). Německé posádky nahradily české posádky, které nedorazily především kvůli vzdálenosti z Moravy nebo kvůli technickým závadám na voze. Z diváckého pohledu však bylo na co koukat a to především díky netradičním posádkám. Celé závody doplňovalo větrné, ale naštěstí slunečné počasí.

Spojení kategorií a zkušená jízda

Bohužel v naší kategorii (S2) se jelo ve stejném složení, jako na druhém závodu v Mohelnici u Olomouce. Konkrétně se tedy závodu účastnila naše posádka (Tomáš Pražák/Ondřej Vodička) a posádky Bohumír Čáp/Kateřina Ventluková (Racing Team Avia Future) a Jan Šebor/Jiří Vopalecký (CB Destrukce Team). Stejné množství posádek obsahovala i kategorie S1, kterou tvořily pouze německé posádky. Právě kvůli nízkému počtu posádek u obou kategorií došlo ke spojení. Celkově tak závody probíhaly v pomalejším tempu, než například v již jednou zmiňované Mohelnici.

První závodní den Tomáš Pražák a Ondřej vodička předváděli velmi kvalitní a zkušenou jízdu. Navrch měli zejména v těch sekcí, kde byly více nebezpečné a adrenalinové brány. Naopak soupeři vyhrávali ty sekce, které byly spíše „motanice“ a velmi záleželo na celkovém počtu změn a počtu doteků. Vyváženost těchto typu sekcí byla přibližně 50:50, ostatně to dokazuje i převrácení jedné německé posádky. I přes drobné potíže právě v „motanicích“ jsme z prvního závodního dne odjeli jako vítězové a závody mohly následující den pokračovat.

Nebezpečný sjezd na Truck Trial Kadaň 2014

Nebezpečný sjezd na Truck Trial Kadaň 2014

Vypjatý nedělní konec závodu

Od začátku druhého závodního dne bylo vidět, že se soupeři nehodlali smířit s tím, že by podruhé v řadě skončili za naší posádkou a hned v první sekci, především dvojce Jan Šebor/Jiří Vopalecký, začali stahovat náš bodový náskok. V zápětí však chybovali a bodový rozdíl mezi prvním a druhým místem se zvětšil lehce nad 100 bodů. Už to vypadalo na klidný konec závodů a druhé vítězství v řadě. Opak byl však pravdou a nedělní odpoledne bylo pořádně vyhrocené a plné očekávání, jak to dopadne. Stalo se tak díky chybě naší dvojce, kdy se „povedlo“ jednu výjezdovou bránu přejet předním kolem. Následoval tak postih v podobě velkého množství trestných bodů. Boj o první místo tak začal prakticky znovu, a to díky malému rozdílu, který se po naší chybě pohyboval přibližně na 40 bodech. Naštěstí už Jan Šebor s Jiřím Vopaleckým nedokázali využít tuto příležitost a celé závody jsme vyhráli. Za zmínku stojí, že celkový rozdíl trestných bodů mezi prvním a druhům místem bylo pouze 10b.V letošní sezóně jsme tak vyjeli druhé první místo a navýšili svůj náskok na průběžném prvním místě.

Zlomená branka předním kolem.

Zlomená branka předním kolem.

 

Výsledky Truck Trial Kadaň 2014

umístění startovací číslo posádka vůz počet trestných bodů
1. 214 Tomáš Pražák/Ondřej Vodička Mercedes-Benz Unimog 416 708
2. 206 Jan Šebor/Jiří Vopalecký Mercedes-Benz Unimog 416 718
3. 230 Bohumír Čáp/Kateřina Ventluková Avia A31D 898

 

Fotogalerie Truck Trial Kadaň 2014

truck trial klub lom facebook

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.