VojtechKotous Datum: 22. 4. 2015

Sezóna Českého Truck Trialu 2015 je již v plném proudu! První závod konaný 18. a 19. dubna 2015 v Milovicích u Nymburka odstartoval další sezónu Českého Truck Trialu, kterého se i letos účastní naše posádka Tomáš Pražák s Ondřejem Vodičkou. Jak tento závod probíhal? A jak nakonec dopadl? To vše se dozvíte v následující rekapitulaci závodu.

Již dlouholetým zvykem bývá, že první závod sezóny je vždy uspořádaný v bývalém vojenském prostoru v Milovicích u Nymburka. Letos tomu nebylo jinak. Je však nutné dodat, že tento prostor za poslední léta prošel značnou proměnou a nejedná se pouze o louku s několika jámami. Některé sekce obsahují velmi zajímavé brány, ale přeci jen v celkovém množství by se zde mohlo ještě trochu „přiostřit“ a nezaměřovat se jen na „díry“ s vodou. Truck Trial má být především o překonávání fyzikálních zákonů, čemuž by měly odpovídat i sekce.

V nové sezóně s novými posádkami

V kategorii, do které spadá naše posádka (S2) se bude letos opravdu na co dívat a už teď je jasné, že zde budou probíhat velmi zajímavé souboje, jelikož do kategorie nově přibyly posádky Petr Kunz/Daniel Králík a Tomáš Krása/Jan Adamec s vozy Mercedes-Benz Unimog. Po roční pauze, kterou způsobily pracovní povinnosti se opět na závodiště vrátil Jula Kalaš s Martinem Hejkalem a s nimi i další dvě posádky Tomáš Hejkal/Robert Škarban a  Pavel Procházka/Václav Pošvář se soutěžními vozy Viza ROSSNavíc od příštího závodu v Mohelnici by se měl do kategorie S2 zapojit také Václav Kabourek s Tomášem Vybíhalem a jejich Unimogem. Václav Kabourek má za sebou dlouholeté zkušenosti z kategorie S1 a je opravdu velkým favoritem na vítězství v každém závodě. Celkově tak bude možné vidět v kategorii S2 až 9 posádek včetně posádky z Budějovic – Jan Šebor/Jiří Vopalecký.

Truck_Trial_Milovice_2015_2

Sobotní probouzení ze zimy

Nyní už však k samotným závodům! Je nutné přiznat že na začátku soutěžního víkendu se ostatní posádky probouzely rychleji z dlouhého zimního spánku a celkově se jim více dařilo. Naše posádka nedělala veliké chyby, avšak né všechno vycházelo tak, jak plánovala. I Unimog byl ještě lehce „zamrznutý“, zejména když v důležité brance nevyskočila špéra a díky tomu nebyla dráha jízdy přesná, což v praxi znamenolo zlomenou branku. Naštěstí po obědové pauze se pomaličku začalo vše měnit a naše posádka postupně mazala bodové ztráty na své soupeře. Po skončení prvního závodního dne byl Tomáš s Ondřejem na průběžné druhé příčce.

V neděli přišlo oteplení a sním i první vítězství v sezóně

Už od rána se ukazovalo, že počasí druhý závodní den bude o dost teplejší, než v sobotu. Paradoxně s teplejším počasím přišlo i více chyb od soupeřů a výborná jízda od naší posádky. Na prvních příčkách během celého dne docházelo ke změně pořadí, avšak vše se nakonec ustálilo se šťastným koncem a Tomáš Pražák s Ondřejem Vodičkou vyhráli svůj první závod v sezóně 2015. Na druhém místě skončil Bohumír Čáp s Kateřinou Ventlukovou a na třetím místě Jula Kalaš a Martin Hejkal s vozem ROSS Viza. Pořadí dalších jezdců si můžete přečíst v tabulce pod tímto článkem.

Truck_Trial_Milovice_2015_3

Velká cena Mohelnice 2015

První závod se povedl skvěle! Nyní je však čas se začít připravovat na druhý závod v pořadí, který se bude konat 23. a 24. května v Mohelnici u Olomouce! Co myslíte, podaří se Tomášovi s Ondrou vyhrát další závod? Nebo bude Václav Kabourek společně s dalšími posádkami lepší a o první místo se popere s ostatními soupeři? Své názory a odahdy nám napište do komentářů pod článkem 😉

 Startovací číslo   Posádka   Řidič/Navigátor  Vůz  Počet trestných  bodů
 1.  214  Tomáš Pražák/Ondřej Vodička  Mercedes-Benz Unimog   259
 2.  206  Bohumír Čáp/Kateřina Ventluková  Avia A31D  298
 3.  229  Julius Kalaš/Martin Hejkal  Viza Ross  353
 4.  242  Petr Kunz/Daniel Králík  Mercedes-Benz Unimog  367
 5.  226  Pavel Procházka/Václav Pošvář  Viza Ross  468
 6.  241  Tomáš Krása/Jan Adamec  Mercedes-Benz Unimog  471
 7.  228  Tomáš Hejkal/Robert Škarban  Viza Ross  3 442

Fotogalerie Truck Trial Milovice 2015

 

truck trial klub lom facebook

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.