VojtechKotous Datum: 22. 5. 2013

O víkendu 18. 5. a 19. 5. se konal první závod Europa Truck Trial, již tradičně, ve francouzském městečku Montalieu. Tento závod se povedl na výbornou a do nové sezóny vstoupila naše posádka ve skvělé formě.
 
 
 
 
 
 
 

1. Závod Europa Truck Trial – Francie Montalieu

Již tradičně se první závod evropského mistrovství pořádá ve Francii v Montalieu. Není se čemu divit, místní obyvatelé zde truck trial milují a to dávají najevo svým hojným počtem nejen na korzu, ale hlavně také na samotném závodišti.
I přesto, že se zde jelo už po několikáté (naše posádka zde letos zaznamenala svůj pátý start na tomto závodě), tak se nedá říct, že jsou to vždy stejné závody. Soutěžní sekce jsou v místním off-road parku postaveny tak, aby byly odlišné od sekcí z předchozích let. Je však pravda, že některé branky jsou stejné a vytváření určitou raritu tohoto závodu. Vždycky však dokážou posádky potrápit.

 

Nepříjemné počasí nezabránilo první výhře

Netradiční na tomto závodě však bylo počasí. Prakticky celé čtyři dny, co náš tým trávil ve Francii, propršelo a bylo to znát i na stavu terénu. Místní převážně kamenitý terén se stal ještě více kluzký a posádky se tomu museli přizpůsobit. Naše posádka, Tomáš Pražák a Ondřej Vodička, však prokázala výbornou formu hned při prvním závodě a navázala tak na úspěchy z minulých let. Hned od samotného začátku až do konce předváděli téměř bezchybnou jízdu a vše probíhalo podle plánu. Samozřejmě že i naše posádka dělala chyby, ale nebyly tak veliké a prakticky skoro v každé sekci Tomáš s Ondřejem navyšovali svůj náskok nad svými soupeři. Nic tak nebránilo tomu, abychom si z Francie přivezli již páté vítězství v řadě.

 

V letošní sezóně s dvojitým bodováním

Organizátoři Europa Truck Trial si pro letošní sezónu připravili změnu pravidel, která přinesla dvojité bodování a dvojité rozdělení do skupiny. Nyní se tedy jezdí podle kategorií S1, S2, S3, S4, S5, P1 a P2, ale zároveň se boduje a vyhodnocuje i v kategoriích dvounápravová vozidla, třínápravová vozidla, čtyřnápravová vozidla a speciály. V druhém typu bodování jsme skončili na druhém místě. Větší prioritu má však letos starý způsob bodování a ten nový je jen jako zkouška. Připravujeme pro Vás článek, kde budou všechny změny nového bodového systému rozebrány.
 

Výsledky podle starého bodování

místo název týmu trestných bodů celkem
1 TT klub Lom 636 b.
2 Racing Team Avia Future 856 b.
3 MSC BlackMog 1122 b.
4 Team les Paillotins PL 2986 b.

 

Výsledky podle nového bodování

místo název týmu trestných bodů celkem
1 Team Heidenreich Trucksport 494 b.
2 TT klub Lom 527 b.
3 LVM 561 b.
4 Team SV 591 b.
5 Racing Team Avia Future 645 b.
6 Team Mogli 656 b.
7 MSC BlackMog 852 b.
8 Team H&co 1029 b.
9 Hydro Systém 1040 b.
10 Team Truck 112 1118 b.
11 Trial Camion 74 1586 b.
12 Team Zerbini 1753 b.
13 Etoile Truck Trial 1818 b.
14 Team les Paillotins PL 1953 b.
15 Team Bardy 2054 b.
16 Dauphidrome 2101 b.
17 Team plein Gaz 2662 b.

 

Za tři týdny v Německu

Další závod Europa Truck Trial je již za tři týdny v německém Straßbergu, konkrétní datum je 8. 6. a 9. 6. 2013. Závod zde pojedeme poprvé, takže celý tým je už teď zvědavý, co nás tam čeká.

FOTOGALERIE:

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.