VojtechKotous Datum: 18. 7. 2011

Evropské mistrovství pokračovalo dalším termínem ve svém kalendáři (16.07 – 17.07. 2011) na Německém území ve městě Karsfeld. Písek, hlína, kamení, prach, teplo, déšť, převrácení Unimoga s následným převalením zpět na kola, suverénní vítězství, dalších deset bodů pro celkové pořadí … i tak by se dal tento závod charakterizovat v podání našeho klubu.Třetí závod Europa Truck Trial se konal o víkendu 16.07 .- 17.07. 2011 v německém Karsfeldu. Terén zde byl smíchán ze všech druhů materiálu. Na jedné straně areálu ležel písek, na druhé straně se povalovali kameny a mezí tím byl terén tvořen hliněným povrchem.

Závod se jel podle nových pravidel evropského truck trialu, takže v sobotu ráno mohl nepřímý souboj s našimi soupeři začít. První sekce nedopadla sice nic moc, ale bylo ti díky tomu, že Tomáš s Ondrou do této sekce vjížděli jako první a terén zde byl opravdu náročný. Na dalších  sekcích už však nastala dokonalá jízda od našich kluků a začali se bodově vzdalovat, před ostatními soupeři. Jediný kdo mohl naše kluky ohrozit byl Bohumír Čáp s Danou Hlínovou a se svojí Avií. Po prvním závodním dni, jsme byli tedy první.

Druhý den dopoledne znepříjemňoval závody vítr s dotěrným prachem, ale to nic neměnilo na stylu jízdy naší posádky. To samé už se ovšem nedalo říct o Bohoušovi Čápovi, který začal dělat chyby. V neděli odpoledne komisaři spojili naší kategorii S2 dohromady a pro změnu jsme vjížděli do sekce zase jako první. Nejednalo se však o žádnou amatérskou sekci. Byla to ta nejtěžší, co na tomto závodu byla. Zde se však projevilo, že Tomáš s Ondrou jsou opravdovými mistry, když po převrácení svého Unimoga na bok, dokázali opět vůz přetočit zpět na kola, pomocí svahu na který si lehli. To definitivně rozhodlo závod, jelikož ostatní posádky si na tuto sekci netroufli. Vjeli do ní a zase z ní vyjeli. Byl to pro nás velice vydařený a nádherný závod, díky kterému jsme si připsali na své konto celkového pořadí dalších deset bodů.

Další závod evropského poháru se jede společně s českým mistrovstvím v naší republice, konkrétně v Ostravě. (Bližší informace k tomuto závodu budete moci sledovat na našich stránkách v průběhu tohoto týdne.)

Německo - Karsfeld 2011

Obrázek 1 z 19

Německo - Karsfeld 2011

Comments are closed.