VojtechKotous Datum: 4. 9. 2011

Tomáš Pražák s Ondřejem Vodičkou dne 2.9.2011 definitivně ovládli evropský truck trial v kategorii S2, když svůj třetí evropský titul v řadě potvrdili vítězstvím na posledním závodě v Německu na StoneExpo.

Jeden závod nedokončen z technických důvodů. Pět (z šesti) vyhraných závodů. Třetí evropský titul v řadě. Takový byl Europa Truck Trial 2011 pro české barvy. Takový je Truck Trial klub Lom u Tachova s Tomášem Pražákem a Ondřejem Vodičkou.

Ve dnech 1.9 – 2.9. se na StoneExpo v Německu konal poslední závod Europa Truck Trial 2011. Před tímto závodem měl však tým další technický problém a musel těsně před odjezdem vyměnit zadní nápravu na Unimogu. Vše se však stihlo a ve středu (31.8.) se ráno vyjelo. Závod začínal jako každý jiný. První den ráno se posádky rozdělil do skupin a začalo se jezdit.

Závod byl však odlišný v tom, že byl poslední v kalendáři evropského mistrovství, tudíž se zde bojovalo o evropské tituly. Naší posádce sice stačilo čtvrté místo, což by nebyl zase až tak veliký problém, ale Tomáš Pražák s Ondřejem Vodičkou neponechali nic náhodě a opět předvedli svojí bezchybnou jízdu, která jen potvrdila, že evropský titul mají opět právem. Na celkovém durhém místě skončil Christopher Kassen se spolujezdcem Berndem Kassenem a na třetím místě skončila druhá česká posádka Bohumír Čáp se spolujezdkyní Danou Hlínovou, která má za sebou svojí první a úspěšnou premiéru na Evropě.

V sobotu dopoledne (3.9.) byl ještě uspořádán exibiční závod mistrů. Mistři z jednotlivých kategorií odjeli čtyři sekce. Trestné body byli upraveny podle velikosti auta. V tomto doplňkovém závodě skončila naše posádka na druhém místě.

Pro náš tým však sezóna ještě nekončí. Prvního až druhého října se pojede poslední  závod českého truck trialu, kde Tomáš Pražák s Ondřejem Vodičkou budou bojovat o republikový titul.

Comments are closed.