VojtechKotous Datum: 11. 9. 2012

První víkend v září (1.–2. Září) se konal předposlední závod Europa Truck Trial, který se jel poblíž francouzského přístavu Calais. Tento závod byl pro náš tým opět významný, nikoliv však tím, že bychom si zde připsali další vítězství.

 .

.

.

.

Zrádný terén

Thiembronne, přesně tak se jmenovalo městečko, kde se jel předposlední závod Europa Truck Trial 2012. Jelo se v místní offroad trati, která je původně určena právě pro terénní automobily a čtyřkolky. Stráň, kde byly postaveny sekce, však někomu mohla připomínat i vinici, ovšem bez vína. Nicméně terén zde byl velice zrádný. Vypadal nenápadně a celkem snadně, jenže ve skutečnosti vše bylo jinak. 

Historické budky na Europa Truck Trial

Již v minulosti se Tomáši Pražákovi a Ondřeji Vodičkovi stalo, že svého Unimoga převrátili na bok, ale povedlo se jim vůz zpět obrátit a pokračovat v jízdě. Něco podobného se stalo i v sobotu dopoledne, kdy na nenápadné hraně převrátili Unimoga. Tomášovi se však povedlo auto převrátit zpět na všechna čtyři kola, jenže při tomto manévru se levým rohem ochranného rámu dotkl tyčky od ohraničení sekce a společně s Ondrou byli diskvalifikováni. Bylo to tak poprvé, kdy na Europa Truck Trial svůj vůz převrátili a byli za to potrestáni (bodově). Zanedlouho však přišla další sekce, kde byla náročná sjezdová branka. Nebyl to sjezd dlouhý několik metrů, ale sjíždělo se do pořádného náklonu a všechny posádky zde měli problémy. Bohužel ta naše poměrně větší a Tomáš zde svého Unimoga převrátil podruhé i přes to, že se snažil ujet tomuto karambolu. S Unimogem si tak hoši ustlali podruhé. Nyní se však už nepovedlo Unimoga vrátit na svá kola Tomášovi a musel tak přijet bagr, který auto otočil. Bylo to úplně poprvé, kdy našeho Unimoga musela otáčet vyprošťovací technika na Europa Truck Trial. V tomto závodu svůj vůz převrátila i druhá české posádka, která se také pravidelně zapojuje do závodů Europa Truck Trial, konkrétně Bohumír Čáp se spolujezdkyní Danou Hlínovou(Zemkovou) a svým vozem Avia D31.

 V neděli bez větších problémů

Druhý závodní den už nepřinesl žádné významné události. Tedy aspoň v naší kategorii. Na terénu už bylo znát, že už je patřičně opotřebován a nepřinesl tak žádná větší překvapení pro jezdce, které by mohli zamíchat s pořadím. Výsledky z tohoto závodu byli následující

 1. místo – Lukas Ofner/Walter Schlagbauer

2. místo – Christoper Kassen/Bernd Kassen

3. místo – Tomáš Pražák/Ondřej Vodička

4. místo – Bohumír Čáp/Dana Hlínová (Zemková)

5. místo – Bernd Ostlender/Mischa Schmitz

Pro doladění představy poslouží fotografie ze závodu.

 

Sledujte dále náš web, připravujeme pro Vás video z tohoto závodu a rekapitulaci (fotografie + video) z posledního závodu. Dále se také dovíte, jak tým trávil týden mezi předposledním a posledním závodem a chystá se jedno malé překvapení.

 

 

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.