Jaroslava Kotousová Datum: 18. 4. 2016

Prvních patnáct zasloužených bodů pro naši posádku za třetí místo v premiérovém závodě letošního roku, který se uskutečnil o víkendu 09. -10. dubna 2016 ve středočeských Milovicích u Nymburka.

Za deštivého počasí, které závodům nepřálo, vyrazila naše posádka do první sekce.  Tato sekce patřila k těm lehčím a začátek závodu probíhal velice nadějně. Hned  druhá sekce, plná bláta naší posádku pořádně prověřila! Tomáš Pražák s Ondřejem Vodičkou startovali do této sekce jako první a tím se dostali do určité nevýhody oproti ostatním posádkám, jelikož bylo nutné v zabláceném terénu projet stopu. Bohužel pro nás, se tato jízda nepodařila přesně podle představ a Tomáš s Ondřejem nasbírali velkou bodovou ztrátu. Kluci se však rozhodně nevzdali a do konce prvního závodního dne se dokázali dostat na rozdíl pouhých čtyř bodů za druhým Bohumírem Čápem a Kateřinou Ventlukovou.

P1080559

P1080563

Nepřiznivé počasí závod doprovázelo i druhý závodní den. V neděli tedy byly závody zkomplikované velmi nepředvidatelným terénem a jízdy jednotlivých posádek byly hodně ovlivněné mírou štěstí. Bohužel se naší posádce nepodařilo z podmínek závodu vytěžit více a celkově zůstala na třetím místě.

Výsledky Milovice u Nymburka 09.-10. 2016

   Pořadí      Posádka       Řidič/Navigátor    Vůz
 1.  260  Václav Kabourek/Dana Zemková  Mercedes-Benz Unimog 
 2.  206  Bohumír Čáp/Kateřina Ventluková  Avia A31D 
 3.  214  Tomáš Pražák/Ondřej Vodička  Mercedes-Benz Unimog
 4.  212  Swen Schulze/Heiko Radvan  Mercedes-Benz Unimog
 5.  230  Jan Šebor/Jiří Lhota  Mercedes-Benz Unimog

 Blahopřejeme a těšíme se na druhý závod 21. -22. května 2016, který se uskuteční v středomoravské Mohelnici.

 

 

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.