Jaroslava Kotousová Datum: 13. 10. 2016

Poslední závod se konal  v Černuci u Slaného o víkendu  08.- 09. 10. 2016.

V sobotu ráno se jako každé závody konala rozprava posádek, po té se všichni závodníci za sychravého a velice nevlídného podzimního počasí  vydali do deštěm rozmáčených sekcí. Naše posádka si  vylosovala poslední startovní pořadí a už od počátku bylo jasné, že to nebude snadné.

Po pěti minutové prohlídce sekcí, vymysleli Ondra s Tomášem taktiku jízdy, ale když na ně po předešlých čtyřech posádkách přišla řada, byla první sekce již  rozblácená a uklouzaná. Přesto před výjezdem ze sekce se  jejich počet trestných bodů dal srovnat s ostatními. Ovšem pak přišel ten zrádný konec. Výjezd ze sekce byl na mírném svahu a rozježděné hluboké brázdy po předchozích soutěžících a k tomu vytrvalý déšť, vykonaly své dílo a ze sekce se našim klukům nepodařilo vyjet. Dostali tak pěkný ranec trestných bodů, který se bohužel táhl celý den.

p1100015

 

p1100041

 

V druhé sekci se kluci dokonce dostali jen na dvě kola a skoro to vypadalo, že se převrátí. Stačilo jen malé Tomášovo zaváhání a byla by z toho pěkná bouda. Nakonec se jim ale povedlo se z této zrádné situace vymotat a z výjezdové branky naštěstí vyjeli po všech čtyřech  kolech.

Jak již bylo řečeno, celý den se s naší posádkou táhl velký počet trestných bodů a tak v sobotu končili závod na pátém, tedy posledním místě.

p1100042

p1100093

Neděle se bohužel vezla v duchu nepovedené soboty a kluci museli být vytaženi z druhé   sekce.  Složitou branku jako první projel Jan Šebor s Jiřím Lhotou, ale ani oni sekci nedokončili a museli být vytaženi. Další tři posádky tuto branku nejeli. Naše posádka zariskovala a pokusila se o průjezd branky. Pokus se ale  nezdařil a tak se ujali konečného pátého místa. Závod byl plný napětí, a konečného celoročního rozhodnutí o první místo v republikovém poháru, o které se doslova praly posádky Jan Šebor s  Jiřím Lhotou a  Václav Kabourek s Danou Zemkovou. Vítěz je však jeden  a mistrem České republiky pro rok 2016 se tedy stal Václav Kabourek s Danou Zemkovou / Tomášem Vybíhalem.

I když ještě nejsou oficiální výsledky, je pravděpodobné, že se naše posádka  umístí na celkovém třetím místě.

Na  podkladech tohoto článku spolupracovala a foto poskytla Eliška Vodičková , tímto jí děkuji za celoroční vytrvalou spolupráci pro klubové stránky.

Výsledku Truck Trial Černuc 2016


   Pořadí  
   Posádka       Řidič/Navigátor    Vůz
 1.  242  Petr Kunz / Daniel Králík  Mercedes-Benz Unimog 
 2.  260  Václav Kabourek / Tomáš Vybíhal  Mercedes-Benz Unimog
 3.  230  Jan Šebor / Jiří Lhota  Mercedes-Benz Unimog
 4.  243  Bohumír Čáp/Kateřina Ventluková  Avi
 5.  214  Tomáš Pražák / Ondřej Vodička  Mercedes-Benz Unimog

 

Fotogalerie Truck Trial Černuc 2016

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.