Jaroslava Kotousová Datum: 26. 5. 2016

O víkendu 21.- 22.5. 2016 se konal druhý trucktriálový závod v středomoravské Mohelnici.  

Jde o krásnou lokalitu plnou kopců, děr, vod a bláta. Skoro letní víkendové počasí přilákalo po oba závodní dny mnoho zvědavých návštěvníků a fanoušků tohoto motoristického sportu.

První sekci zajeli kluci velice dobře a byli v průběžném bodování druzí. V tu chvíli by ani jednoho z nich nenapadlo, jak rychlý a nezvratný bude další průběh závodu. Nepovedený manévr hned v druhé brance druhé sekce, skončil boudou na bok Unimogu a nadělil naší posádce závratný počet trestných bodů.

Jak je již řečeno v titulku našeho článku, tentokrát černý Petr sedl doslova na naši posádku. Celý černý a bahení koupelí zmáčený z převráceného auta nakonec nevylezl Petr, ale Tomášův dlouholetý, trpělivý a  tolerantní spolujezdec Ondřej Vodička. Kromě přilby, a ta je nakonec také černá, to vypadalo, že Ondra vyměnil tradiční klubovou červenou barvu  za černošedobahení.

DSC_1092

DSC_1098

DSC_1107

V tu chvíli bylo, ale důležité, že se klukům nic nestalo a Unimog kromě kvalitního zablácení tento neplánovaný kotoul přečkal bez technických závad a posádka mohla pokračovat v dalším boji. Po prvním závodním dni skončili Tomáš s Ondrou na průběžném čtvrtém místě.

I v neděli panovalo napětí mezi naší posádkou a posádkou se startovním číslem 260. V některých sekcích se kluci v mezisoučtu bodů dostali na třetí místo. Jak po závodě sdělil Ondra, mohelnické závodní sekce byly relativně dobře  průjezdné pro všechny posádky, důležité byly bodové příděly za změnu směru a dotyky v brankách.

DSC_1145

Tomáš projel čtyři nedělní sekce s nejmenším přídělem trestných bodů, ale na dotažení ztráty to již bohužel nestačilo. Konečné umístění naší posádky zůstalo nezměněno a obsadila tak čtvrté místo.

Přesto, že kluci se svým umístěním nejsou spokojeni věří, že v příštím závodě, který se bude konat 25.-26.06. 2016 v nové lokalitě ve Stráži pod Ralskem, to určitě dopadne lépe a opět budou moci vystoupat na stupně vítězů.

Na materiálu pro tento článek spolupracovala Eliška Vodičková.


   Pořadí  
   Posádka       Řidič/Navigátor    Vůz
 1.  230 Jan Šebor/Kateřina Chlebecová  Mercedes-Benz Unimog 
 2.  206  Bohumír Čáp/Kateřina Ventluková  Avia A31D 
 3.  260  Václav Kabourek/Tomáš Vybíhal  Mercedes-Benz Unimog
 4.  214  Tomáš Pražák/Ondřej Vodička  Mercedes-Benz Unimog

 

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.