Jaroslava Kotousová Datum: 1. 7. 2018

Již třetím rokem se pravidelně na začátku června jezdí závod v lokalitě Stráž pod Ralskem.

Jedná se o bývalou motocrossovou trať, na které je  hodně k vidění. Na závodišti jsou velké náklony, díry a nepříjemné bahenní pasti, které pro nás loňským rokem byly zrádné.

Ovšem, co bylo loni se nepočítá a tak se naše posádka i letos rozhodla postavit pastím a záludnostem sekcí, které byly pořadateli připraveny s velkým odhodláním.

V sobotu ráno hned v první sekci se kluci dostali přes bahenní jámu, ovšem, nepovedlo se jim správně trefit branku a tak si hned po první sekci odvezli do té další 100 trestných bodů. Nervy byly jisto jistě na pochodu, ale všichni závodníci se řídí heslem: ,, Závody končí v neděli odpoledne.“

Celé dopoledne svítilo krásně sluníčko, které všem spalovalo kůži a co se nestalo. Začalo pršet, ale jak! Byl kvůli tomu dokonce přerušen závod. V sobotu se tedy neodjezdilo příliš mnoho sekcí, ovšem v tu chvíli už všichni počítali s tím, že v neděli to bude opravdu těžký souboj.

V neděli ráno se všichni rozjeli do svých skupin, neboť naše kategorie byla rozdělená na 2 skupiny. Důvodem rozdělení do dvou skupiny bylo spojení českého a německého šampionátu. Skupiny se vždy vystřídaly a proházely, aby vše bylo pro oba šampionáty spravedlivé.

A jak to všechno dopadlo? Podle hesla našich závodníků: ,,Závody končí v neděli odpoledne.“ Došlo k obratu  a naše posádka skončila na druhém místě.

Za podklady k článku děkujeme Elišce Vodičkové.

 

1 230 Jan Šebor Jiří Vopalecký 320
2 214 Tomáš Pražák Ondřej Vodička
Eliška Vodičková
569
3 242 Petr Kunz Daniel Králík 632
4 206 Bohumír Čáp Kateřina Ventluková 673

Comments are closed.