Jaroslava Kotousová Datum: 18. 9. 2017

O víkendu 25.-27.srpna 2017 se konal předposlední závod sezóny, který se jel v Černuci u Velvar.

V sobotu ráno se všechny posádky sešly na rozpravě, kde dostaly informace, byl jim přidělen komisař a číslo počáteční sekce. Po ukončení rozpravy si všichni podle plánku našli svou sekci a vydali se k ní. I když sekce nebyly příliš složité, bylo jasné, že v závodě půjde o každý jednotlivý bod. Pořadí se první soutěžní den příliš neměnilo a kluci sobotní odpoledne končili s vyslouženým druhým místem.

P1110553

Jelikož štěstí v těchto závodech nepřálo skoro žádné posádce, bylo se stále na co dívat.     A hned  po dojetí poslední sekce se kluci vrhli na opravu auta posádky číslo 230 Honzy Šebora. Oprava se jim povedla a ráno se všichni vrátili do závodu.

P1110600

Do nedělní části závodu se naše posádka vrhla s ještě větším nadšením, s možností obsazení prvního místa. Což se i povedlo.  Jak již bylo řečeno, závody přinášely stále něco nečekaného a v tomhle případě to bylo přetržené plynové lanko u posádky Václava Kabourka se startovním číslem 260. Naše posádka se tak opravdu dostala na první místo naší kategorie a snažila si místo udržet. Ovšem, nic nejde tak hladce. Jak se při triálových závodech často stává, přišel  zvrat celého závodu v předposlední sekci. Tomáš s Ondrou sekci zvládli dobře, ale závada na  diferenciálu zadní nápravy vše zkazila. „Talíř“ nám sice zůstal celý, ale „hruška“ se rozpůlila. Díky tomu skončili Tomáš s Ondrou na pátém místě, protože tímto pro ně s nepojízdným Unimogem závod skončil.

P1110645

Skončil nejen závod, ale celá letošní sezóna.

 

1 260 Václav Kabourek Ondřej Mikulík MERCEDES UNIMOG 586
2 242 Petr                  Kunz Jiří Zdobinský MERCEDES UNIMOG 630
3 206 Bohumír          Čáp Kateřina Ventluková Avia 694
4 230 Jan                       Šebor Jiří Vopalecký MERCEDES UNIMOG 802
5 214 Tomáš Pražák Ondřej Vodička MERCEDES UNIMOG 1016
Eliška                          Vodičková

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.