Jaroslava Kotousová Datum: 6. 7. 2016

O víkendu 25. – 26.06.2016 se konal třetí závod letošní sezóny v nové lokalitě ve Stráži pod Ralskem.

     Závodilo se v terénu bývalé motokrosové trati, kde většina sekcí musela  být pro truck triálové závody vybagrována. Všechny už od pátečního večera, kdy se posádky a fanoušci sjíždějí do depa, zajímalo, o jak těžkou lokalitu půjde a jaké záludnosti jim přinesou závodní  sekce.

Závod byl součástí německého poháru, a proto v sobotu ráno při rozpravě byly posádky kategorie S2 pro urychlení průběhu závodu rozděleny na dvě skupiny. Celkem v této kategorii soutěžilo pět českých a pět německých posádek. Počet posádek se však zmenšil poté, co jedna česká dvojposádka musela během soboty odstoupit kvůli technické závadě na voze.

Naší posádce, Tomáš Pražák a Ondřej Vodička, se startovním číslem 214 se v průběhu soboty dařilo. Bodové hodnocení s ostatními závodníky bylo velice vyrovnané a v podvečer prvního závodního dne byla naše posádka na průběžném třetím místě. Rozdíl prvních tří posádek byl pouhých padesát bodů a kluci na druhé místo ztráceli pouhé tři body, což nás naplňovalo optimismem do nedělního závodu.

P1080954

 

P1080985

Celá noc propršela a nedělní ráno nás uvítalo blátivým terénem. Zdařilý průjezd prví sekce nedělního dopoledne posunulo naši posádku na druhé místo se ztrátou 40 bodů na vítěznou příčku a náskokem 30 bodů na bronz. V dalších sekcích následovalo vyrovnané přetahování o cenné body. O umístění našeho Unimogu rozhodla předposlední sekce, ve které se přes promyšlené taktizování nepovedlo projet všechny branky dle přdestav a Tomáš s Ondrou obdrželi stejný počet trestných bodů jako posádka č.260. V té chvíli to znamenalo, že pro udržení se na druhém místě, by bylo nutno zajet poslední sekci s méně než čtyřiceti body. To se ale nepodařilo a tak Tomáš s Ondrou skončili na konečném třetím místě a zajistili si tak do celkového hodnocení patnáct důležitých bodů.

Další závod se bude konat 13. – 14. 8. v Kunštátě na Moravě

P1090002

P1090009

Na materiálu pro tento článek spolupracovala Eliška Vodičková.


   Pořadí  
   Posádka       Řidič/Navigátor    Vůz
 1.  230  Jan Šebor/Jiří Lhota  Mercedes-Benz Unimog 
 2.  260  Václav Kabourek/Tomáš Vybíhal  Mercedes-Benz Unimog
 3.  214  Tomáš Pražák/Ondřej Vodička  Mercedes-Benz Unimog
 4.  243  Tomáš Novotný/Jiří Zdobinský  Mercedes-Benz Unimog
 5.  242  Petr Kunz/Daniel Králík  Mercedes-Benz Unimog

 

 

 

Přidat komentář