Jaroslava Kotousová Datum: 25. 5. 2017

Po více než měsíční pauze tu máme druhý závod letošní sezony. Opět se závod konal v krásné lokalitě v Mohelnici v Olomouckém kraji.

 

V sobotu ráno se začínalo již v 9:15 hod a to pravidelnou technickou přejímkou vozidel. Po rozpravě, na které pořadatelé předali závodníkům  veškeré potřebné informace se naše skupina  5 posádek  vydala na soutěžní sekci číslo 1. Vylosovali jsme si pořadí a naše posádka vyrazila do první sekce jako druhá. Tato sekce, která nám loni moc nepřála, se letos vydařila a kluci ji zajeli za krásnou  sladkou nulu. V druhé sekci, v níž jela naše posádka jako první, posbírala 16 trestných bodů, ale stále měla velice dobrý začátek.  Zajela jí nejlépe ze všech. Jelikož se závod jezdí i na čas, bylo to v další sekci s chlupem, aby  stačila posádka vyjet z této sekce v určeném limitu. V sekci číslo osm jsme vlili do naší posádky mladou krev. Své první závodní zkušenosti si s Tomášem vyzkoušela dcera našeho navigátora Ondry – Eliška.

P1100573 

A tuto sekci projeli ke spokojenosti všech. V další sekci se posádce, již s Ondrou, nepovedl taktický manévr a převrátila Unimog na bok,

P1100628

ze kterého se bohužel i přes velkou snahu Tomáše nepodařilo auto dostat na kola. Klukům se tedy výhled na bednu vítězů značně oddálil. V této sekci měla podobné trable i posádka Avie Bohouše Čápa, ale jí se nakonec podařilo dostat auto na kola.

P1100496  

Po této sekci se nám navíc poškodilo řízení, které způsobilo další potíže naší posádce.  I přesto se kluci snažili dál a sobotní závod ukončili na 4. místě. Nebyli jsme poslední.  Posádka se startovním číslem 230 Honza Šebor s Jirkou Vopaleckým se lapila do bahení pasti v poslední sekci sobotního dne a divácky atraktivně se zahrabala. Z bahna ven se dostali až za pomoci druhého auta. V neděli ráno se kluci vydali do sekcí už na 9 hodinu ranní a věřili, že se jim podaří bodovou ztrátu dotáhnout. Celý den jezdili sice za skoro samé nuly, ale to nebylo moc platné, jelikož takovým způsobem jezdily i ostatní posádky a pořadí se ne a ne hnout.

P1100645

Naše posádka tedy celkově skončila na 4. místě, ovšem jí to ale neodradí a na další závod, který se koná za 14 dní ve Stráži pod Ralskem se těší na vaši podporu. Podklady pro tento článek dodala Vodičková E.

 

poř. číslo jezdec spolujezdec vozidlo tr.body
1 242 Petr Kunz Daniel Králík MB Unimog 139
2 260 Václav Kabourek Ondřej Mikulík MB Unimog 163
3 206 Bohumír Čáp Kateřina Ventluková Avia A31D 282
4 214 Tomáš Pražák Ondřej Vodička MB Unimog 440
      Eliška Vodičková    
5 230 Jan Šebor Jiří Vopalecký MB Unimog 475
Kategorie: Novinky

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.