Jaroslava Kotousová Datum: 21. 8. 2016

Kunštát, oblíbená lokalita v pískovně jihomoravského kraje, kde se o víkendu 13.-14.srpna 2016,  jel již čtvrtý závod letošní trucktriálové sezony českého poháru. Tato lokalita se jezdí každý rok a posádkami i fanoušky je velice oblíbená.

Víkend  pro všechny fanoušky začíná již pátečním odpoledním volnem, ale Tomášovi se o pátečním volnu mohlo jen zdát. Přípravy a balení na závod se zásluhou nefunkčního posilovače řízení protáhly do pozdních odpoledních hodin, kdy nakonec nezbylo nic jiného, než posilovač řízení vyměnit. Z tohoto důvodu se i protáhl příjezd do depa a páteční prohlídka závodních sekcí.

V sobotu se začínalo po technické přejímce v 9 hodin ráno. První sekce naši posádku i naše věrné fanoušky příjemně navnadila na vidinu víkendového úspěchu. Po projetí všech posádek první sekcí se Tomáš s Ondrou ujali vedení.

P1090262

Ovšem v druhé sekci nás posádka Unimogu V. Kabourka o několik bodů přeskočila. Třetí sekce přinesla ,,boudu“ a trestné body Unimogu Jana Šebora a také posádce Avie Bohouše Čápa za nevyjetí ze záludné jámy. Sobotní přetahování o první a druhé místo zůstalo na posádkách Tomáš Pražák a Ondřej Vodička s Václavem Kabourkem a Tomášem Vybíhalem.

P1090296

V neděli se po krátké ranní rozpravě začínalo jezdit v 8 hodin. Za krásného letního počasí, kdy naše posádka startovala do první sekce jako poslední v pořadí, byl plán Tomáše a Ondry jasný. Projet poslední branku této sekce, kterou všechny posádky zlomily,  bez  bodové ztráty a tím se dostat do vedení.

P1090447

Bohužel se jim to také nepovedlo a navíc došlo k poškození našeho vozu utržením kloubu řízení. Ten se jim povedl před startem do další sekce opravit, ale bodový náskok posádky V.Kabourka na první místo byl již tak velký, že se nepodařil stáhnout.A tak si posádka  Unimogu Trucktriálového klubu z Lomu u Tachova přičetla cenných 17 bodů za stříbrné umístění v tomto závodě.

Pokračování sezony můžete sledovat 24.-25.září 2016 v Jihlavě .

JEDEME UNIMOG JEDEME !!!

P1090485

 

Na materiálu pro tento článek spolupracovala Eliška Vodičková.

Výsledky Kunštát    13.-14.08. 2016      
Kategorie S2        
Pořadí Posádka č. Řidič Navigátor vozidlo  počet trestných bodů
   
1 260 Václav Kabourek Tomáš Vybíhal MERCEDES UNIMOG 1061
2 214 Tomáš Pražák Ondřej Vodička MERCEDES UNIMOG 1269
3 230 Jan Šebor Kateřina Chlebecová MERCEDES UNIMOG 1388
4 206 Bohumír Čáp Kateřina Ventluková Avia 1496

 

 

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.