Jaroslava Kotousová Datum: 5. 3. 2018

V pořadí již třetí závod o originální putovní pohár se jel poslední únorovou sobotu 24.02.2018  v Lomu u Tachova. Za opravdu mrazivého počasí připravili pořadatelé pro své fanoušky a příznivce trucktriálového adrenalinu skvělé čtyři sekce.

Jely se dvě klasické sekce na čas a trestné body tak, jak to známe z triálových závodů.  Druhé dvě sekce byly o prokázání dalších šikovností závodníků. A hlavně zimní  trucktriálový závod je o pobavení, sportovním vyžití a setkání skvělé party lidí.

IMG_0942

 

Tomáš s Ondrou připravili jako překvapení ve třetí sekci jízdu s Unimogem a vlekem. Pro většinu závodníků byla tato jízda s vlekem opravdovou premiérou.

IMG_0794

 

Ovšem opět se rozhodovalo, stejně jako v loni, v nejkratší sekci s nejmenším autem, zato s největším citem v prstech a to při desetistupňovém mrazu nebyl jednouchý úkol. Jednalo se o sekci s modelem Unimogu na dálkové ovládání .  Avšak ani tomuto závodnímu speciálu se nevyhnulo několik drobných technických závad, se kterými si jeho majitelka a komisařka sekce Lucie Pechmanová bravurně poradila, za což jí  patří velký dík.

IMG_0833

 

Velké poděkování patří také Janu Šeborovi za zapůjčení svého závodního Unimogu a navigátorskou trpělivost.

IMG_0800

Dalším navigátorem a pomocníkem závodníků v promrzlém terénu byl Ondřej Vodička a samozřejmě Tomáš Pražák. Do závodu se přihlásilo 33 mužů a 6 žen. Všichni tito závodníci prokázali sportovního ducha a s větším či menší součtem trestných bodů projeli cílovou brankou bez omrzlin. Vnitřně je zahřívala pořádná dávka adrenalinu a po dojetí si své zkřehlé ruce mohli ohřát u táborového ohně a výborného pikantního guláše.  I přes sílu poledních slunečních paprsků nám teplota nestoupla celý den nad bod mrazu. A po odpolední výměně píchlé pneumatiky na Unimogu Jana Šebora, byli kolem 17. hodiny všichni rádi, že se závod chýlí ke konci a můžou se po úklidu přesunout do tepla místního hostince, kde v podvečerních hodinách za přítomnosti starosty obce došlo k slavnostnímu vyhlášení obou kategorií. 1. místo v kategorii žen vyhrála Michaela Loučková. Vítězem mužské kategorie a zároveň celkovým vítězem a držitelem putovního poháru se stal Zdeněk Pražák ml.

IMG_1018

Nad mrazivím počasím jsme však vyhráli všichni, nikdo z nás nezůstal v teple gauče a mohl si tak užít krásnou mrazivou sobotu.

Palec nahoru patří všem pomocníkům za takřka nemožné zatloukání polámaných branek do promrzlé země.

 

 

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.